Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Село в Туреччині з епідемію раку :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Село в Туреччині з епідемію раку

by Guest on Nov 16, 2010

У Центральній Туреччині розташований мальовничий край Каппадокія, головною принадою якого є вулканічний ландшафт. Близько двох мільйонів туристів щороку приїздять туди, аби подивитися на дивні космічні форми з м’якої породи, які отримали назву "казкові комини".

Але, як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі Джонатан Гед, унікальна геологія Каппадокії, яка є джерелом її великих прибутків, для кількох сіл стала збудником смертельної хвороби.

Село Тузкой на перший погляд не відрізняється від інших турецьких поселень. Але тут- епідемія одного з видів раку - мезотеліоми.

Дехто закликає визнати село зоною, небезпечною для проживання, зрівняти його з землею і засадити лісом.

Життя у селі Тузкой затьмарює рак, який уже забрав половину його населення.

"Я молодий. Мені 25 років, маю п’ятимісячну дитину. Я не хочу жити під цим ризиком. Це почуття мені дуже заважає. Мій дядько помер, коли йому було ледь більше 30-ти. Мій дід, бабуся - всі вони померли від цієї хвороби", - розповідає один з мешканців.

Неподалік села натовпи туристів оглядають кам’яні брили Каппадокії, занесені до переліку світової спадщини.

Села довкола Каппадокії стали заможними саме завдяки іноземним туристам. Унікальні пласти м’якої крихкої породи відклалися тут після величезного вулканічного виверження мільйони років тому. Того самого виверження, через яке Тузкой і ще два села потрапили під прокляття.

Доктор Іззетін Беріс першим виявив причину епідемію раку в Тузкої тридцять років тому:

"Ми знайшли тут еріоніт. Він залягає довшими і тоншими пластами ніж азбест".

Це - місцевий камінь, із якого селяни будуть хати і сараї на подвір’ї.

Еріоніт, який рідко зустрічається у природі, потрапляючи у легені у вигляді пилу, призводить до мезотеліоми - одного з виду раку легенів і шлунково-кишкового тракту, який викликає також азбест.

Доктор Іззетін Беріс каже, що від хвороби не втечеш:

"Достатньо провести в цьому селі дитинство. Потім можна перебиратися куди завгодно, але від мезотеліоми вже не втечеш. Це дуже погана хвороба. Від неї дуже боляче в грудях, дуже. Людина не може спати, не може їсти. Це трагедія. Жахлива хвороба".

Через 30 років центральний уряд нарешті почав щось робити. Він виділив гроші на побудову нового села у безпечній зоні на пагорбі, що височіє над Тузкоєм. Уже побудовано 250 будинків, але цього не достатньо.

Більше тисячі людей і далі живуть у раковій зоні. Поміж них - Донду Гюлер і її діти, які бавляться довкола кам’яних стін, які абсолютно точно містять смертоносний еріоніт.

Донду розповіла, що кілька її родичів вже померли від мезотеліоми:

"Ми не боїмося. Може в нас уже і є той рак. Якщо він уже вразив моїх дітей, що я можу зробити? Така воля Божа. Звісно, я хотіла б виселитися звідси. Але в нас немає для цього грошей. Ми не є власниками нерухомості, а тому не можемо претендувати на одну із тих новобудов. Нам доведеться винаймати хату".

Люди скаржаться, що нові хати роздали людям, які навіть ніколи не жили у Тузкої. Люди роздратовані і спантеличені. Ніхто з них достеменно не знає, що відбувається у їхньому селі.

Сільський голова Уміт Балак запевняє, що робить все можливе, аби вибити в уряду більше допомоги:

"Офіційно визнана зона катастрофи є дуже обмеженою. Нам потрібно збудувати ще двісті хат, але ми не можемо цього зробити, доки уряд не розширить межі небезпечної зони. Ми сподіваємося, що кабінет зробить це швидко, і до наступного року ми зможемо розібрати старе село і засадити це місце деревами".

Навіть цей план - суперечливий.

Розбирати старі будинки небезпечно через пил від еріоніту, яким доведеться дихати будівельникам. Інші пропонують просто вийти із села і залишити його таким, як є, відгородивши довкола парканом.

Однак обидва шляхи обіцяють надію селянам, що наступне покоління Тузкоя зростатиме без страху перед раком, який так довго затьмарював їхнє життя.


Джерело: Бі-Бі-Сі

Географія 1119 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Ольга Харлан: "Я страшенно жадібна до перемог"

Ольга Харлан: "Я страшенно жадібна до перемог" Автор: Адам Кадеф Фехтувальниці з Миколаєва Ользі Харлан 4 вересня виповниться...

Спорт

Молодь та освіта: хто кому більше потрібний?

 Молодь та освіта: хто кому більше потрібний? Автор: Альона Романюк, студентка ВНУ імені Лесі Українки В наш час для випускників гостро...

Освіта/Тренінг

Про відносини, відношення, ставлення і стосунки

Автор: проф. Олександр Пономарів Маю багато запитань щодо синонімічного гнізда "взаємини, відносини, відношення, ставлення, стосунки".

Лінгвістика

Чим більше у компоті цукру, тим рідше його треба пити

Автор: Олеся ПАСТЕРНАК Фахівці Інституту екогігієни і токсикології, Національної медакадемії, Українського науково-дослідного інституту...

Кулінарія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.