Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Географія :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Географія

Допоможіть своїм, а чужі самі впораються

by Guest on Dec 7, 2009 1066 Переглядів

Допоможіть своїм, а чужі самі впораються
Допоможіть своїм, а чужі самі впораються

Автор: Олекса ПАЛІЙЧУК

Нам часто доводиться чути різноманітні декларації та коментарі декотрих надміру активних російських громадян із приводу правопорядку в Україні. І звучать вони, як не дивно, з наших таки вітчизняних телеекранів. У погоні за сенсаціями та скандалами наші «виробники медіа-продукту» навперебій запрошують панів Жириновського, Затуліна, Рогозіна, Маркова, Дугіна та їм подібних, щоб ті ощасливили нас своїми настановами, як маємо правильно жити і працювати
А що вже турбуються наші гості про загнаних у мало не мовне гетто етнічних росіян, ба всіх російськомовних громадян України, — не переслухати. Після таких запальних промов якийсь довірливий іноземець і справді може подумати, ніби українські націоналісти тільки те й роблять, що скрізь і завше затикають роти бідолашним і приниженим нацменшинам, особливо тим, ...

Continue reading

Чи повторить Італія долю Югославії?

by Guest on Jun 10, 2010 1098 Переглядів

Чи повторить Італія долю Югославії?
Автор: Наталія Ґаттуччо
Напередодні відзначення 150-річчя створення об’єднаної італійської держави в країні загострилася дискусія про ефективність і доцільність існування єдиної Італії.
До виникнення подібних розмов спричинилася ще й криза євро, активна діяльність в уряді сепаратистської партії "Північна Ліга" та вічний розрив між бідним півднем і багатою північчю.
Символи
Одна з арій славетної опери Джузеппе Верді "Набукко" - хор євреїв у плачі за рідною землею. Ця мелодія була гімном італійського Рисорджименто, коли у XIX столітті тривала національно-визвольна боротьба за політичне об’єднання Апеннінського півострова на основі роздрібнених королівств і культур.
Тепер хор єврейських вигнанців вважається гімном ультраправої, дуже впливової на сьогодні, партії "Північна Ліга". А вона дотримується іншої ідеології. Партійні лідери – ...

Continue reading

«Буревій двічі наробив шкоди на півдні Львова. А північ міста його нав

by Guest on Jun 24, 2010 1641 Переглядів

«Буревій двічі наробив шкоди на півдні Львова. А північ міста його нав
Автор: Юлія ЛІЩЕНКО

Розмови у товаристві про погоду уже давно перестали бути даниною ввічливості.

Нещодавно нас налякала страшенна спека, а потім – раптовий буревій. А минулорічна зима взагалі була безпрецедентно сніжною і морозною. У чому річ? У причинах погодних катаклізмів кореспонденту “ВЗ” допомагали розбиратися доценти кафедри фізичної географії географічного факультету ЛНУ
ім. І. Франка, кандидати географічних наук Богдан Муха і Павло Шубер.
- Чому останніми роками у нас така погана погода? Може, якийсь Армагеддон почався?
Богдан Муха. Ніякого Армагеддону нема. “У природи немає поганої погоди”, – колись таку пісню співали. І це правда. Погода – це наслідок дуже динамічних процесів в атмосфері. В атмосфері постійно йде взаємодія високого і низького тисків. Там, де тепліше і нижчий тиск, повітря переміщується вгору, а там, де ...

Continue reading

В Африці утворюється новий океан

by Guest on Jul 2, 2010 1076 Переглядів

В Африці утворюється новий океан
Учені стверджують, що Африка є свідком народження нового океану. 60-кілометрова розщелина почала відкриватися в Ефіопії у 2005 році. Відтоді вона постійно збільшується.
Як прогнозують науковці, вона врешті решт розколе африканський континент на дві частини.
На це піде приблизно 10 мільйонів років.
У віддаленому районі Ефіопії Афар геологи спостерігають за явищем, яке вони вважають справді дивовижним.
Дослідники, які розуміють зміни на планеті в масштабах мільйонів років, в останні п"ять бачать зміни в Афарі, які вражають уяву.
Підземні поштовхи тут не припиняються і ріг Африки зрештою відпаде, внаслідок чого утвориться новий океан.

Сейсмолог доктор Джеймс Хаммонд із Брістольського університету, який працює в регіоні Афар, каже, що їм надзвичайно поталанило стати свідком народження нового океану.
Зазвичай цей процес відбувається під морським дном.
Вчені вважають, що ...

Continue reading

Україна чи все-таки – Русь?

by Guest on Jul 30, 2010 1131 Переглядів

Україна чи все-таки – Русь?
Автор: Роман Ревчук

Русь - релігійно, культурно, етнічно - була, є й буде із центром у Києві. Тому вже час правдивим історикам нашого краю, як слід ще раз вивчивши й зваживши, відновити справжню назву своєї держави - Русь.
Василь Капкан, ініціатор заснування української громади у Литві (1988), Вільнюс: "Задля чого нам бути крайніми? Вже вкотре ми знову опиняємося на узбіччі світової історії, стаємо околицею якоїсь цілісної спільноти: чи то - Європи, чи то - Азії, чи - Росії , чи - Польщі.
Можливо, витоки цього процесу заховані у самій назві нашої держави: "Україна" - "У края, біля краю", адже окраїна може бути лише частиною більшого, місткого, цілого. Коли окраїна відривається від цілого, вона більше не може залишатись околицею, а має сама ставати цілим або знову ліпитися до чогось.
Пригадуєте Врунгелеву пісню: "Как вы яхту назовете - так она и поплывет. ...

Continue reading

Село в Туреччині з епідемію раку

by Guest on Nov 16, 2010 1104 Переглядів

Село в Туреччині з епідемію раку
У Центральній Туреччині розташований мальовничий край Каппадокія, головною принадою якого є вулканічний ландшафт. Близько двох мільйонів туристів щороку приїздять туди, аби подивитися на дивні космічні форми з м’якої породи, які отримали назву "казкові комини".
Але, як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі Джонатан Гед, унікальна геологія Каппадокії, яка є джерелом її великих прибутків, для кількох сіл стала збудником смертельної хвороби.
Село Тузкой на перший погляд не відрізняється від інших турецьких поселень. Але тут- епідемія одного з видів раку - мезотеліоми.
Дехто закликає визнати село зоною, небезпечною для проживання, зрівняти його з землею і засадити лісом.
Життя у селі Тузкой затьмарює рак, який уже забрав половину його населення.
"Я молодий. Мені 25 років, маю п’ятимісячну дитину. Я не хочу жити під цим ризиком. Це почуття мені дуже заважає. Мій ...

Continue reading

Людина aлтайська - новий родич Homo Sapiens

by Guest on Jan 21, 2011 1184 Переглядів

Людина aлтайська - новий родич Homo Sapiens
Учені запевняють, що стародавня Людина, останки якої були знайдені в Денисовій печері на Алтаї в 2008 році, співіснувала і парувалася з прямими предками сучасної людини. Новий вид, Homo altaiensis (Людина алтайська, або Людина Денисовська), населяв планету близько 40 тис. років тому і його ареали проживання частково перетиналися з середовищем існування неандертальців і сучасних людей.

Continue reading

Знайдено унікальну мапу кордонів України 1918 року

by Guest on Feb 17, 2011 1161 Переглядів

Знайдено унікальну мапу кордонів України 1918 року
Фонди Львівського історичного музею поповнилися оригінальною картою України 1918 року. Передала її музею приватна особа, яка випадково придбала унікальну мапу ще в радянський час.

Continue reading

Доповідь: У 2010 році в природних катастрофах загинуло понад 300 тисяч

by Guest on Apr 18, 2011 1054 Переглядів

Доповідь: У 2010 році в природних катастрофах загинуло понад 300 тисяч
Найбільша у світі перестрахувальна компанія Swiss Re оприлюднила дані, згідно з якими у 2010 році жертвами природних та антропогенних катастроф у світі стали 304 тисячі осіб, що є максимальним показником з 1976 року. Для порівняння, в 2009 році від цих же факторів загинуло 15 тисяч осіб.

Continue reading

Нас було б у півтора разу більше

by Guest on Jul 20, 2011 885 Переглядів

Нас було б у півтора разу більше
Фото з книжки Вадима Мицика "Голодовка на Тальнівщині"Родина Михальських із райцентру Тальне на Черкащині. Знімок 1929 року. Якою могла б бути Україна й українці, якби не Голод 1932–1933 років, розповідає академік Микола Жулинський, 70 років, директор Інституту літератури ім. Тараса Шевченка:

Continue reading

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

НЕВТОМНА БДЖОЛА НА НИВІ УКРАЇНСьКОЇ ПОЕЗІЇ

Відома українська поетеса, лауреат кількох поважних літературних премій Наталка Поклад презентувала свою книжку вибраних поезій «Голос криці».

Література

Людина aлтайська - новий родич Homo Sapiens

Учені запевняють, що стародавня Людина, останки якої були знайдені в Денисовій печері на Алтаї в 2008 році, співіснувала і парувалася з прямими...

Географія

Екстракорпоральне запліднення (запліднення in vitro) або ЕКЗ

Запліднення in vitro або екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – один із методів подолання проблеми безпліддя, при якому репродуктивні...

Здоров'я

Матеріальна та духовна культура трипільців

Автор: Тетяна Ясюк Трипільська культура- одна з найяскравіших явищ первісного світу. Це перша з відомих культур землеробів та гончарів, із...

Історія

10 актуальних висловів Євгена Сверстюка

Український письменник, публіцист, філософ залишається не менш актуальним сьогодні.

Корисні Поради/Повчальні

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.