Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Чому Київ – найбрудніше місто Європи? :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Чому Київ – найбрудніше місто Європи?

by Guest on Dec 16, 2009

Автор: Наталка Коваленко, Надія Шерстюк

Серед 30 європейських міст Київ опинився на останній позиції за екологічними показниками, констатували природоохоронці на Конференції ООН зі зміни клімату. Українська столиця отримала незадовільні оцінки, зокрема, за якість води і ґрунтів, засилля транспорту на дорогах і кількість викидів, а також байдужість влади до всіх цих питань. А як із забрудненням повітря борються у містах Західної Європи?

Погіршує екологію міста масова хаотична забудова

Екологічний рейтинг, останнє місце в якому посідає Київ, – це сигнал для влади і громадськості, зазначає Юрій Урбанський з Національного екологічного центру України. Наразі ж, за його словами, столична влада потурає масовій хаотичній забудові, що погіршує екологію міста.

«Острів Жуків, Козин, Конча-Заспа – ця територія, забудована приватним житлом, йде врозріз із водним кодексом, який забороняє забудову прибережної смуги. Як показовий випадок, відношу саме таке ставлення органів влади до цих питань», – пояснив Юрій Урбанський.

Майже п’ята частина шкідливих викидів в Україні – з Дніпропетровщини

Природоохоронці іноді навіть порівнюють Дніпропетровщину із зоною екологічного лиха поблизу Чорнобильської АЕС. Близько 8 мільярдів тонн накопичених відходів в області, великотоннажні відходи гірничо-металургійного комплексу Кривого Рогу, тисячі тонн радіоактивних відходів у Дніпродзержинську, прямо на березі Дніпра, і тисячі тонн викидів небезпечних речовин у повітря. Втім, цього року в місцевих екологів з’явилися надії на покращення ситуації, повідомляє місцева кореспондентка Радіо Свобода Юлія Рацибарська.

Спад промислового виробництва призвів до зменшення шкідливих викидів – хоч природі якась користь від економічної кризи, констатують екологи. Але це лише крапля в морі, адже не всі підприємства з 25 потужних заводів-забруднювачів поспішають вдаватись до природоохоронних заходів.

Найкраща ситуація  в самому обласному центрі. У Дніпропетровську цього року попри кризу лише одне підприємство не здатне впоратись із заходами природоохоронної програми.

Гірша ситуація у Дніпродзержинську. Найбільший головний біль екологів – Дніпровське  сховище, на його території загрозливим вантажем лежить аж 12 мільйонів тонн небезпечних відходів.Щоб запобігти радіоактивній катастрофі, там збудували дамбу, яка перешкоджає проникненню радіаційного бруду до вод Дніпра. Утім, деякі гарячі голови пропонують збудувати на дамбі дорогу. Якщо дамба не витримає, наслідки можуть бути катастрофічними не тільки для регіону, а й для всієї України.

Але одними грошима екологічну ситуацію не змінити

У межах того фінансування, яке виділяють на екологію, поліпшити стан довкілля столиці дуже важко, зауважує Максим Саврасов, член депутатської комісії Київради з питань екології. За його словами, на екологічні питання виділили приблизно 12 мільйонів гривень, але ці кошти не профінансовані на 100%.

Культурологічні й екологічні програми й справді фінансуються за залишковим принципом, констатує колишній міністр екології Іван Заєць. Але одними лише грошима, про нестачу яких весь час говорить місцева влада, екологічну ситуацію в українських мегаполісах не змінити, зауважує він. Варто перш за все змінити психологію людей і їхнє ставлення до природи. «Ми втратили знання про природу. Ми втратили те велике природошанування, яке притаманне було українській культурі. Ми маємо модернізовувати наші технології з переробки сміття, виставляти різного роду обмеження на забруднення природних ресурсів», – сказав Іван Заєць.

І справді, для самих українців екологічні проблеми не є найгострішими, констатує Микола Михальченко, генеральний директор Всеукраїнської соціологічної служби. Українців найбільше непокоїть низький рівень зарплат та пенсій, зростання рівня безробіття й цін. «Екологічна ситуація турбує 14,1% населення, а торік було близько 20%», – сказав Микола Михальченко.

Головні причини чистоти європейських міст

Найчистішим містом Європи експерти з питань довкілля визнали Копенгаген. Також сприятлива екологічна ситуація у Стокгольмі, Осло, Відні й Амстердамі. Головні причини чистоти європейських міст – суворі закони щодо забруднення і чималі податки, якими щорічно обкладаються громадяни, щоб підтримувати свої міста і села в охайному вигляді, за даними кореспондента Радіо Свобода у країнах Євросоюзу Віталія Єреміци.

У багатьох країнах на витрати для підтримування чистоти довкілля виділяють, наприклад, частину прибутків від туризму. Звичайно, що у такому разі не може бути й мови про нестачу смітників чи туалетів у громадських місцях.

Всі побутові відходи ретельно сортуються у спеціальних контейнерах. Наприклад, у Бельгії за дотриманням правил сортування слідкує спеціальна служба. Якщо господар помічений у недбайливості (скажімо, помістив скляні пляшки до пластикових мішків для залишків харчів), штрафу, що може сягати сотень євро, не оминути.

Із забрудненням повітря у містах Західної Європи борються уже упродовж багатьох десятків років. Копенгаген чи Амстердам завдяки вдалій муніципальній політиці перетворилися на велосипедні міста – справжній рай для аматорів цього екологічного й корисного для здоров’я виду транспорту. Дорожня сітка цих міст добре спланована, всюди є доріжки для велосипедистів. Туристи чи ті, що не мають власного велосипеда, можуть скористатися розгалуженою системою недорогих публічних двоколісних транспортних засобів.

Велосипеди у Копенгагені настільки популярні, що нерідко у години пік на його вулицях трапляються справжні велосипедні пробки.

Після перевищення у тому чи іншому місті допустимої концентрації діоксиду азоту (він потрапляє у повітря з викидами авто) на 20%  кількість захворювань серцево-судинної системи у городян зростає у середньому на 10%, констатують лікарі.

Автор: Наталка Коваленко, Надія Шерстюк
Джерело:
Радіо Свобода

Довкілля/Екологія 1152 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

В Україні побільшало жертв торгівлі людьми

У щорічній доповіді Державного департаменту США про нелегальну торгівлю людьми у світі за 2011 рік, яку представила Хілларі Клінтон, найбільш...

Права людини

Дисидентський рух в УРСР

Автор: Максим Воробей У 60 - 70-х роках у Радянському Союзі виникло примітне явище, коли політику уряду стала відкрито критикувати невелика, але...

Історія

До російської інтеліґенції (якщо така є в Україні)

Автор: Павел Видомый Панове!  Добре відомо, що термін «інтеліґенція» має на увазі тoй зміст, який склався в Росії в...

Блоги

Складено список українців в російській еліті

В Україні народилася губернатор Петербурга Валентина Матвієнко, головнокомандуючий ВМФ Росії Володимир Висоцький, алюмінієвий король Віктор...

Цікаво знати

Воші люблять чисті голови

Воші люблять чисті голови  Автор: Ірина КУШИНСЬКА “Такого ще не було! – у розпачі розводить руками знайома вчителька....

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.