Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Пластикова пляшка із посланням “SOS”

by Guest on Mar 8, 2010

Автор: Альбій Шудря

Українські екологи стверджують, що масштаби забруднення полімерними пакувальними відходами в країні поки що неможливо точно обчислити. Для того, щоб зібрати і вивезти невідсортоване сміття, міста витрачають до третини бюджетів.

Однак на офіційних та стихійних звалищах, так звані, ПЕТ полімери ще близько чотирьох століть будуть становити загрозу довкіллю.

Звалища поза межами великих українських міст – дуже специфічна ілюстрація того, як Україна наближається до Європи. Муніципальним обслуговуванням охоплено лише половина населення. Близько тисячі гігантських офіційних сміттєзвалищ. І набагато більше - неофіційних.

Шкідлива любов до пластику

Споживацький бум підштовхнув людей, щоб купувати більше, купувати в супермаркетах, купувати паками. Однак певні аналогії з країнами заходу обриваються тоді, коли тверді відходи йдуть на сміття.

Особливе занепокоєння екологів викликає полімерна упаковка. Населення поділяє ці тривоги, але на тлі інших соціальних проблем чимало людей сприймає це як щось другорядне.

Професор Олександр Касімов, який працює у Харкові в науково-дослідницьому інституті екологічних проблем, який опікується, зокрема, й тим, як боротися з побутовими відходами, каже, що українська любов до пластику – і запізніла, і шкідлива.

«П'ятеро дітей народжується в Україні зі ста – здоровими, не враховуючи те, що вони потім отримають після декількох років життя. І не останнім чином це пов'язано з пластиковим посудом. Європа вже давно переходить знову на скляний. Хоча спочатку вони самі собі аплодували. А ми продовжуємо це робити!»

Переробка пластикових відходів

Професор Олександр Касімов стверджує, що завдяки інституту в країні вдалось зробити перші кроки на шляху переробки пластикових відходів.

З них вже роблять каналізаційні люки, які витримують до 18 тонн ваги і, які не крадуть, щоб здати на металобрухт. Роблять і підошви для взуття.

Але загалом, за словами професора, в Україні ще далеко до розуміння, що скляні пляшки – безпечні, а спалювання пластикових виробів, зокрема пет- пляшок – спричиняє викиди діоксину, речовини, що після помаранчевої революції асоціюється з отруєнням попереднього президента.

«Коли сміттєспалювальний завод починає за низької температури спалювати ось такі пластикові матеріали, починаючи від пет-пляшок, плівок, налощеного паперу, виникають ось ті самі діоксини, які не сходили з язиків, поки був попередній президент. І ось ці діоксини завдають колосальної шкоди здоров'ю, Європа цього злякалась. По-перше, стала закривати сміттєспалювальні заводи, саме тому, що там повнісінько пластику. А хлорорганічні речовини – це з'єднання першого класу небезпеки. Це з одного боку. З іншого, поряд зі сміттєспалювальними заводами вони ставлять сортувальні станції», - сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі Олександр Касімов.

Експерименти в окремих містах щодо сортування сміття свідчать, що більшою проблемою, ніж старі звички населення, є методи роботи комунальників. В тому ж Харкові волонтери закликали мешканців будинків викидати відходи у різні контейнери. Однак після цього комунальники звалювали відсортовані відходи в одну машину і відвозили на звалище.

Люди, яких я розпитував про їхнє бачення ситуації, найбільше критикували владу і «особливості національного менталітету». Один зі співрозмовників змалював наслідки «засипання України сміттям», як катастрофу, що може потягнути за собою усіх – і пересічних громадян, і тих, хто сидить у кабінетах влади.

Автор: Альбій Шудря, Бі-Бі-Сі, Київ
Джерело:
BBC UKrainian

Довкілля/Екологія 1088 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Діти - завтрашні судді наші!

  Що таке ДІТИ? Що вони значать для нас? Навіщо ми їх народжуємо? Про що думаємо, коли чуємо фразу: «У Вас буде дитина!»?....

Сім’я і виховання

Прес-випуск: Викиди шкідливих речовин в атмосферу в Глибоцькому районі

За січень–червень 2011р. у Глибоцькому районі викиди в атмосферу здійснювали стаціонарні джерела 10 підприємств, якими викинуто 21 т...

Прес-випуск

Психологія вибору

Автор: Ігор Лубківський Психологію виборця розглядають політичні психологи, професійні політики, рекламісти і соціологи. З цього приводу...

Права людини

Перемога 08.45 і Повстанська армія

Автор: Ігор Лубківський Свято Перемоги вочевидь знову підніме на поверхню українського суспільства дискусію щодо примирення ветеранів УПА і...

Історія

Раз берізка, два берізка, або Секрети спортивного орієнтування з перши

«Якщо ви бодай раз у житті ходили у ліс по гриби, можете вважати, що уявлення про орієнтування у вас вже є. А якщо кошик і ніж грибника...

Спорт

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.