Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
26950 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23090 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19408 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13461 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12631 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Довкілля/Екологія
Сонячні батареї Сахари зарядять Європу
by Guest on Jul 20, 2009 1272 Переглядів
Автор: Річард Блек
кореспондент Бі-Бі-Сі з питань довкілля
Пам"ятаю, як 10 років тому один професор із Австралії доводив мені в цифрах, що сонячна енергія, яку випромінюють піски Сахари, з головою покриває попит на електроенергію у світовому масштабі.
Добре, думав тоді я, але скільки це все коштуватиме, адже відомо, що економічні розрахунки засвідчують її дороговизну? Як на рахунок побудови станцій і ліній передач, не кажучи вже про величезну прірву в ментальності європейських політиків і політиків країн-постачальниць?
Здається, зараз з"являються відповіді принаймні на деякі з цих запитань.
Цього тижня група компаній, до якої увійшли кілька великих промислових концернів - Сіменс, RWE, E.On - зустрілися з представниками німецького уряду і підписали Меморандум порозуміння, який у перспективі може стати фундаментом так званої ...
Continue reading
Збережена природа зберігає дух нації
by Guest on Aug 19, 2009 1876 Переглядів
Чи потрібні нам національні природні парки як еталони українського ландшафту?
Мені видається, що у нашому українському менталітеті занадто скромности. Маючи в Україні унікальні, світового ґатунку природні красоти та історичні надбання, українці через брак гонору замало ними гордяться. Йдеться про створення національних природних парків, що репрезентували б найкращі, еталонні, ділянки території України.
В усьому світі національні парки організовуються на територіях мальовничих ландшафтів з унікальними об'єктами та явищами природи, що покликані задовольняти культурно-естетичні потреби відвідувачів, сприяти їхньому оздоровленню і відпочинку, розширенню природознавчого кругозору. Природа на значній їхній території залишається недоторканою і розвивається за своїми законами. Національні парки надають можливість відвідувачам через рекреацію (туризм) ...
Continue reading
Збереження довкілля по-українськи: ліс проти степу?
by Guest on Oct 12, 2009 1885 Переглядів
Автор: Євген Солонина
Майже всі ліси мають створюватися в південних, степових областях. Але більшість земель там уже розпайована, використовується фермерами, а вони не віддадуть її під створення лісу. Натомість сільські ради охоче відмовляться від балок, берегів річок та інших степових ділянок.
Громадські екологічні організації України протестують проти рішення уряду засадити лісом південь України. На їхню думку, це призведе до знищення безцінних залишків українського степу, вимирання багатьох видів і, зрештою, до марнування коштів. Натомість лісівники заявляють, що ліс врятує південь країни від ерозії та екологічних проблем.
Сьогодні ліси вкривають 15% території України. Це удвічі менше, ніж у середньому у Європі, і недостатньо для боротьби з автомобільними й індустріальними викидами, повідомляє "Радіо Свобода".
Спробою ...
Continue reading
Дельфінарії – гуманітарна проблема людей з тяжкими наслідками для твар
by Guest on Oct 13, 2009 1280 Переглядів
Автор: Олексій Василюк
Добігає кінця другий рік відтоді, як в Україні заборонений вилов дельфінів. На початку 2008 року відбулась зустріч громадськості із Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, після якої, власне, і запроваджено трирічний мораторій на вилучення дельфінів в територіальних водах України.
Згодом на законодавчому рівні було заборонено і комерційне використання тварин, занесених до Червоної книги України. З того часу кількість дельфінаріїв в країні практично подвоїлася. Вони з'явились у Києві, Харкові, Дніпропетровську, до кінця року планується відкриття також у Львові і Донецьку.
Громадські природоохоронні організації розпочали кампанію проти комерційного використання дельфінів, організувавши протидію в усіх містах. Керівництво дельфінаріїв ...
Continue reading
Зміни клімату б'ють по жінках у бідних країнах
by Guest on Nov 22, 2009 1245 Переглядів
Жінки в країнах, що розвиваються, виконують переважну кількість сільськогосподарських робіт.
Жінки в країнах, що розвиваються, найбільше постраждають від змін клімату, твердить доповідь Фонду Населення ООН.
Агенція каже, що на цих жінках лежить непропорційно великий тягар, і закликає до більшої рівності.
Жінки виконують більшість сільськогосподарських робіт, і на них більше впливають природні катаклізми, які впливають на ситуацію з водою, харчами та енергією.
Доповідь додає, що повільніше зростання світового населення могло б допомогти скоротити викиди парникових газів в атмосферу.
Доповідь припускає, що популяризація планування сім'ї, охорони репродуктивного здоров'я та "гендерних стосунків" (стосунків і розподілу праці між чоловіками й жінками) може вплинути на те, як світ пристосовується ...
Continue reading
Екологічний стан Дніпропетровщини
by Guest on Nov 27, 2009 5845 Переглядів
Екологічна ситуація на Україні з кожним роком досягає ще більш загрозливих результатів, які можуть призвести до дуже страшних наслідків. Як і в багатьох інших державах, стан довкілля незадовільний, а у деяких регіонах (наприклад, Маріуполь, Кривий Ріг, Запоріжжя та ін.) - вкрай загрозливий. Диктат центру тривалий час впливав на відповідну структурну деформацію народного господарства, коли перевага надавалася розвитку сировинно-видобувних і метало ливарних (металургійних, гірничорудних, хімічних), досить брудних і надзвичайно екологічно небезпечних галузей промисловості.Тому та ситуація яка сформувалася на Дніпропетровщині, формувалась не за один рік чи два, а протягом значного періоду. Злочинна діяльність всевладних монополій - одна з основних причин безпрецедентного радіаційного і хімічного забруднення величезних територій ,зокрема східної України.
Влада ...
Continue reading
Від екології природи до екології душі! =)
by Щербаківський Антон on Dec 10, 2009 5885 Переглядів
Останнім часом проблеми екології в житті суспільства стали займати таке саме важливе місце як економічні і політичні. І причиною цьому є не лише забруднення атмосфери та світового океану, знищення флори і фауни, викид отруйних речовин, які скоро знищать саму атмосферу. Всі ці жахи були наслідком господарської діяльності людини. Вірніше науково-технічного розвитку цієї діяльності, а простіше кажучи - розвитку науки. Але завдяки науці людство не тільки вбиває екосистему. З розвитком цієї ж самої науки суспільство може, шляхом досліджень, дізнатися якої шкоди воно завдало і продовжує завдавати навколишньому середовищу. І ось тут головний момент суперечності. З одного боку розуміючи шкоду, а з іншого - продовжуючи наносити цю шкоду.
Парадоксально, але факт, викладачі з екології щодня їдуть на своїх автомобілях, викидаючи ...
Continue reading
Чому Київ – найбрудніше місто Європи?
by Guest on Dec 16, 2009 1243 Переглядів
Серед 30 європейських міст Київ опинився на останній позиції за екологічними показниками, констатували природоохоронці на Конференції ООН зі зміни клімату. Українська столиця отримала незадовільні оцінки, зокрема, за якість води і ґрунтів, засилля транспорту на дорогах і кількість викидів, а також байдужість влади до всіх цих питань. А як із забрудненням повітря борються у містах Західної Європи?
Погіршує екологію міста масова хаотична забудова
Екологічний рейтинг, останнє місце в якому посідає Київ, – це сигнал для влади і громадськості, зазначає Юрій Урбанський з Національного екологічного центру України. Наразі ж, за його словами, столична влада потурає масовій хаотичній забудові, що погіршує екологію міста.
«Острів Жуків, Козин, Конча-Заспа – ця територія, забудована приватним житлом, йде врозріз із водним кодексом, ...
Continue reading
Збережімо річку Дніпро!
by Guest on Dec 21, 2009 2665 Переглядів
Дніпро є найбільшою річкою України. Довжина 2201 км,а в межах України 981 км. Водний режим річки визначається добре вираженою весняною повінню, низькою літньою меженню з періодичними літніми паводками регулярним осіннім підняттям рівня води та зимовою меженню.
Частка площі водозбору річки на території України — понад 48%. У часи СРСР відбувалася прискорена трансформація дніпровського регіону з аграрного на промисловий. Грубе втручання у природний стан басейну Дніпра викликало значні екологічні проблеми. Основними є такі проблеми забруднення:
-зміни гідрологічного режиму поверхневих вод;
-хімічне забруднення;
-затоплення і підтоплення територій;
-евтрофікація;
-забруднення радіонуклідами;
-Зміна і втрата екосистем та збіднення біорізноманіття;
Аналіз сучасного стану природокористування в басейні Дніпра дозволяє виділити ...
Continue reading
Екологічна ситуація в Україні
by Юлія Гудошник on Dec 23, 2009 4293 Переглядів
Багато речей показує стан держави, та найголовнішою з них є екологія країни.
Екологія – це здорове життя людей, а тому й забезпечення гарного існування. Україна, на жаль, посідає не найкращу сходинку у рейтингу за станом екології. Багато факторів впливало на погіршення стану довкілля у нашій країні за роки її існування. Одним з таких факторів і є аварія на ЧАЕС, страшні наслідки якої відчутні не тільки у нашій країні.
Вже на порозі 21століття екологічні проблеми набули статусу глобальних. Людство почало усвідомлювати небезпеку для життя на Землі через свій негативний вплив. Однак відчуття властиве далеко не кожному з нас.
Continue reading
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
Які лідери нам потрібні
Які лідери нам потрібні Автор: Сергій Дацюк ______________________________________________ Зазвичай лідерство розуміється чисто...
Проголошення ЗУНР
Активізація національно-визвольного руху в Західній Україні мала декілька причин. По-перше це було пов’язано з революційними...
Кришка, корок, віко - у чому різниця?
Блог професора Пономаріва Вітаю вас, шановні радіослухачі! Радіослухачка Олена цікавиться: коли потрібно писати "ґ", а коли...
Стегенця у сметані
6 курячих стегенець, 300 мл сметани, 4 зубчики часнику, 2 стол. ложки кетчупу, сіль, спеції, зелень, олія. Стегенця помити, висушити, натерти...
Лікувати простату непросто...
Автор: Борис КОЗЛОВСЬКИЙ Той, хто має цю проблему, зрозуміє, як довго можна відкладати хірургічне втручання у цей делікатний орган.
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →