Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Рятування видатної церкви гетьмана Мазепи :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Рятування видатної церкви гетьмана Мазепи

by Guest on Dec 31, 2010

    Рятування видатної церкви гетьмана Мазепи  

ЗВЕРНЕННЯ ДО МЕЦЕНАТІВ, ВІРУЮЧИХ І ШАНУВАЛЬНИКІВ
УКРАЇНСЬКОЇ СТАРОВИНИ
у справі рятування видатної церкви гетьмана Мазепи

 

Директор Науково-дослідного інституту теорії та історії архітектури й містобудування при Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури у Києві, архітект Сергій Юрченко, інформує українську діяспору про аварійний стан та швидку руйнацію від запустіння й недогляду унікальної мурованої церкви Св. Покрови Богородиці в с. Дігтярівці Новгород-Сіверського району Чернігівської области. За советської доби цей храм було зачинено і відтоді він не діє, не ремонтується та тепер стоїть майже без покрівлі з пошарпаними стінами. Розроблений київськими архітектами проєкт реставрації пам’ятки не здійснено, попри усіх старань і звернень науковців та громадськости до державних пам’яткоохоронних установ в Україні.

Цей хрещатий п’ятибаневий храм 1708 р. є останньою фундацією славного гетьмана Івана Мазепи (1687-1709 рр.), неперевершеного будівника українських церков. Він є рідкісною за формами і декором спорудою у стилі західньоевропейського барокко в центральній Україні. Там зберігалась знаменита ікона Богородиці Дігтярівської, коштовні позолочені срібні шати до якої замовив гетьман.

Київський архітект Сергій Юрченко звертається з проханням до українських організацій та добродіїв у Канаді та ЗСА допомогти зібрати US $10,000 для поновлення цегляних бань і склепінь храму в 2011 р., щоб бодай врятувати його від аварійного стану і подальшої руйнації. Це є більш, ніж помірні кошти у порівнянні до звичайних великих витрат на реставрації та реконструкції архітектурних пам’яток в Україні зараз. Директор Науково-дослідного інституту теорії та історії архітектури й містобудування буде керувати ремонтом/реставрацією Покровської церкви.

Першим відгукнувся на це прохання голова проводу ОУН Микола Плав’юк. Від його Фундації ім. Ольжича в Україні видано субсидію архітекту Юрченку на спорудження у листопаді тимчасового дерев’яного даху над руїнами храму, щоб захистити їх від опадів. Капітальний ремонт, реставрацію цегляного перекриття церкви він почне з квітня, якщо на той час вдасться зібрати потрібні фонди.

Ліга Українців Канади, Ліга Українок Канади та Дослідний Інститут «Україніка» у Торонті погодились допомогти зібрати кошти для відбудови Мазепиної церкви в Дігтярівці й заснували фонд проєкту при вищевказаному інституті, а також оприлюднюють це звернення до громади у пресі та летючках. Тих доброчинців у Канаді, які бажають пожертвувати на таку ціль, ласкаво просимо надіслати Ваші чеки за адресою:

Mr. Orest Steciw
President, Ucrainica Research Institute
83 Christie St.
Toronto, Ontario M6G 3B1
Canada
Teлефон: (416) 516-8223
Email:
luc@lucorg.com; ucrainica@bellnet.ca

Будь ласка, випишіть Ваші чеки з пожертвами на: “Ucrainica Research Institute, Memo/Re: Mazepa Church Project”. Цей інститут надішле Вам офіційну посвідку для сплачування канадських податків.

Американським добродійникам радимо надіслати пожертви за адресою: St. Andrew Society Inc., 1023 Yorkshire Dr., Los Altos, CA 94024, USA. Ласкаво просимо виписати Ваші чеки на: “St. Andrew Society Inc., Memo/Re: Mazepa Church”. Товариство Св. Андрія, що допомагає цьому проєкту, надішле Вам офіційну посвідку для сплачування американських податків.

За додатковою інформацією про відбудову Дігтярівської церкви можна звернутись до автора цієї статті у Торонті за телефоном (416) 766-1408 чи еmail: v.mezentsev@utoronto.ca та безпосередньо до архітекта Сергія Юрченка у Києві за його мобільним телефоном: 095-877-3508 чи еmail: ilche@meta.ua.

Володимир Мезенцев, Ph. D.
екзекутивний директор Батуринського
археологічного проєкту
Канадський Інститут Українських Студій

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Постать Миколи Міхновського

Автор: Лілія Федорович У час, коли жоден українець не смів і мріяти про вільну незалежну державу для себе та своїх нащадків, коли інстинкт...

Історія

Ланка, якої бракувало в еволюції: В Ефіопії знайдено найдавнішого пред

Ланка, якої бракувало в еволюції: В Ефіопії знайдено найдавнішого предка людини Група вчених із 47 країн описали ланку в еволюції людини, якої...

Наука/Технології

Продукти з сої призводять до передчасного розвитку дівчаток

В Україні є дво-трирічні дівчатка з ознаками передчасного статевого розвитку. Лікарі пов’язують це, зокрема, з надміром у продуктах харчування сої,...

Здоров'я

Злука ЗУНР і УНР. Акт соборності

Автор: Рената Бобарчук 22 січня 1919року є важливим днем для кожного українця, адже саме тоді на Софіївський площі Києва був проголошений Акт...

Історія

У США померла донька Сталіна - Свєтлана Аллілуєва

Лана Пітерс - більш відома за її колишнім ім'ям Свєтлана Аллілуєва - померла від раку товстої кишки в американському штаті Вісконсін. Їй було 85...

Цікаво знати

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.