Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Отримав благодійну допомогу – сплати податок :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Отримав благодійну допомогу – сплати податок

by Guest on Oct 18, 2010

Автор: Наталка Коваленко, Олександр Лащенко

Звільнити від податкового тиску одержувачів благодійної допомоги пропонує законопроект, який розглядає Верховна Рада України. Наприклад, зараз інвалід першої групи має віддати близько 15% вартості візка, якщо його подарує не родич чи друг, а благодійний фонд. Такі ж ситуації виникають в інших випадках отримання благодійної допомоги. Як зробити її доступнішою?

Українці не займаються благодійністю не лише через байдужість та обмаль державної підтримки доброчинних неурядових організацій. На заваді стає і податковий тягар. Причому, це стосується не тільки оподаткування тих, хто допомагає, а й тих, хто отримує допомогу. Так вважає експерт, який брав участь у розробці нового законопроекту про благодійництво, Максим Лациба. У центрі уваги цього законопроекту – саме одержувачі благодійної допомоги. Наразі їм доводиться платити податки і за одержані візки, і за інші послуги.

Податковий тягар, як камінь спотикання

Наприклад, відповідно до чинного законодавства, якщо громадянин у важкій ситуації отримав соціальну послугу (наприклад, консультацію або медичну допомогу) не в комунальній установі, а в благодійному фонді, він мусить за це сплатити 15% від її вартості, сказав Максим Лациба. «Тобто, якщо цьому громадянину допомогла держава, що дуже малоймовірно, не вистачає цих послуг, то він нічого не платить. Якщо це благодійник допоміг, то людина має сплатити податку ще близько 15% за те, що держава в себе не знайшла можливості йому допомогти», – пояснив експерт.

За його словами, в оподаткуванні доброчинної допомоги є свій неоподаткований мінімум. За будь-яку допомогу вище цього мінімуму слід доплачувати державі. «Наприклад, сьогодні, якщо громадянин опинився в кризовій ситуації (наприклад, повінь) він має право на звільнення від оподаткування допомоги. Але благодійник може йому дати в 2010 році, якщо порахувати, тільки 1220 гривень благодійної допомоги без оподаткування. Насправді, це дуже незначні кошти», – додав Максим Лациба.

Як саме зменшити податковий тиск?

Щоб благодійна підтримка була доступнішою, не треба винаходити велосипед, зазначають експерти. Вони закликають подивитися, як це регулюють за кордоном. У більшості держав ЄС та у Сполучених Штатах для благодійницької діяльності запровадили пільги. Наприклад, у Франції на 60 відсотків скорочують податки підприємств, якщо вони займаються доброчинністю. Підтримують також благодійницьку ініціативу приватних осіб. А в Україні податками обклали і їх, і тих, про кого вони дбають, зауважує фахівець Максим Лациба, котрий брав участь у розробці законопроекту про благодійництво.

Головне завдання нового законопроекту, каже він, є зниження податкового навантаження на громадянина – одержувача благодійної допомоги, а саме:

• подарунки від резидентів України інвалідам першої групи і дітям-сиротам звільняються від сплати податку з доходів фізичних осіб;
• громадянин отримує право включати витрати на лікування себе та своїх родичів до свого податкового кредиту;
• громадянин звільняється від сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі вартості соціальних послуг, наданих благодійною організацією в рамках державних стандартів;
• звільняється від оподаткування благодійна допомога громадянам у розмірі 140% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Має бути мода на благодійництво

Киянка Ірина займається благодійництвом уже не один рік. Єдина умова допомоги – без посередників. Ірина не довіряє благодійним фондам, каже, що часті махінації дискредитували роботу цих установ. А на сприяння державних чиновників сподіватися не доводиться: у кращому випадку натрапиш на бюрократичну тяганину, а в гіршому зажадають сплати податку – або від самої дівчини, або від тих, кому вона допомагає.

«Основна думка – як зробити, щоб кінцевий споживач отримав ці книжки або інвалід отримав свій візок. Я повинна бачити, що ця людина їздить на цьому візку, а дитина тримає в руках ту книжку. Для цього в мене є друзі: ми сидимо, ми придумуємо якісь акції, ми робимо з якихось предметів передачу конкретним людям, – розповідає Ірина. – Я не люблю про це розповідати, тому що, зазвичай, усі питають: для чого тобі це треба?»

Більшість українців згадують про доброчинність лише напередодні Дня Святого Миколая, зазначають учасники Екуменічного соціального тижня, який триває у Львові. Вони посилаються на соціологічні опитування, які показали брак відповідальності українців перед тими, хто потребує підтримки, повідомляє львівська кореспондентка Радіо Свобода.

Учасники форуму зазначають: щоб заохотити заможних людей і середнього рівня достатку до благодійництва, потрібно запровадити на державному рівні пільги, а не оподатковувати гроші, спрямовані на меценатські проекти.

Нині в українському суспільстві немає розуміння необхідності допомогти іншій людині. А це є свідченням відсутності внутрішньої культури і духовності, вважає головний редактор журналу «Ї» Тарас Возняк.

На його думку, під час соціального тижня варто навчитись апелювати до людської совісті, щоб навчити людей благодійництва, щоб це стало модою для більшості тих, хто може допомогти.

Усі гламурні вечірки, дорогі автомобілі, за які можна врятувати не одну людину чи дати освіту талановитій дитині з малозабезпеченої родини, ніщо інше, каже Тарас Возняк, як наслідок важкого дитинства: «Все ще не можуть наїстися. Я розумію, що у них було тяжке дитинство. Це є вульгарний брак культури».

Секретар соціального форуму Ірина Кітура сподівається, що парламент таки ухвалить зареєстрований торік законопроект на підтримку неурядових організацій. Тоді кожен громадянин зможе стати благодійником, перерахувавши 2% податків зі своїх доходів конкретній соціальній інституції і таким чином долучиться до побудови громадянського суспільства. «Сподіваємося, що цей документ стане частиною механізму соціальної політики в Україні», – сказала вона.

В Україні уже створили національну мережу соціальних тижнів, а тому тема благодійництва підніматиметься в усіх українських регіонах, і своїм досвідом ділитимуться іноземні фахівці.

Популярність благодійництва у нас є значно меншою, ніж у більшості інших держав, констатує письменник, телеведучий Юрій Макаров. Щоб змінити таке становище, потрібні дії не лише держави (зокрема, стосовно податкових пільг), а й зміна свідомості людей – потенційних благодійників. «Коли хамство перестане бути провідною нотою життя. Коли зневага один до одного перестануть бути провідною емоцією і еліти перестануть демонструвати якісь надзвичайно смішні і вразливі ознаки своєї могутності – з того моменту цей поштовх душі може стати більш-менш загальним», – зазначив Юрій Макаров.

Україна посіла 150 місце зі 153 країн у «Світовому рейтингу благодійності», який оприлюднила найбільша британська благодійна організація Charities Aid Foundation (CAF). Очолили рейтинг Австралія і Нова Зеландія. У кінці списку: Україна, Бурунді та Мадагаскар. Про це повідомили «Українські новини».


Автор: Наталка Коваленко, Олександр Лащенко

Джерело: Радіо Свобода
Передруковано зі спеціальним дозволом від Радіо Свобода

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Міжнародні демократичні норми мовного питання

Міжнародні демократичні норми мовного питання Автор: Аскольд Лозинський...

Права людини

Тенденції моди на наступний сезон від Марлени Вулфорд

Про «чорних лебедів» у фешн-індустрії, модні кольори та силуети 2013 року в унікальній лекції лондонського експерта Марлени Вулфорд, яка зібрала у...

Мода/Краса

Чаювати – здоров’я набувати

Чаювати – здоров’я набувати Автор: Людмила ПОЛЕВСЬКА Чаювання дарує людині не просто задоволення, а й величезну користь....

Здоров'я

Рак боїться часнику та кислої капусти

Автор: Лариса ПОПРОЦЬКА Онкологічні захворювання називають чумою ХХ століття – вони вкорочують життя навіть молодих квітучих людей. Такий...

Здоров'я

Про Ґ і Г в українській мові. Блог професора Пономаріва

Про Ґ і Г в українській мові Автор: проф. Олександр Пономарів Українська мова належить до тих індоєвропейських мов, де проривний...

Лінгвістика

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.