Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Час тверезіти :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Час тверезіти

by Administrator on Feb 23, 2009

Час тверезіти

Автор: Ольга Жила

Фото: muslib.ru Рок-співак Юрій Шевчук не приховує своєї залежності від спиртного Столичні Анонімні Алкоголіки святкують своє 20-річчя. Порівняно з іншими європейськими країнами та Сполученими Штатами Америки, українська мережа Анонімних Алкоголіків – невелика. Експерти це пояснюють тим, що групи само- та взаємодопомоги не "вписуються" в український  менталітет з нашим «моя хата з краю».

В останній тиждень лютого cпільнота анонімних алкоголіків (далі - АА) Києва традиційно відзначають своє день народження. Цього року вони святкуватимуть ювілей – двадцять років з моменту заснування АА Києва. Спільноти анонімних алкоголіків поширені в усьому світі, їхня мета  – допомагати собі та іншим залишатися тверезими. Символом АА є верблюд. Ця тварина багато п’є й довго витримує спрагу. За інформацією  Андрія, представника київського руху АА (він погодився спілкуватися анонімно, оскільки це – одне з правил АА), на сьогодні в Україні діє 60 груп АА (їх ще називають групи само- та взаємодопомоги), у столиці 12, а загалом у світі є близько 3 млн. анонімних алкоголіків.

Форум українських анонімних алкозалежних триватиме два дні. Святкова програма включає театральне дійство, вечірні групи АА, парад тверезості, під час якого учасники форуму розкажуть про свій термін непиття. "У когось він - тиждень-два, у когось – рік, у когось – 10-20 років", - розповідають організатори форуму. На свято приїдуть гості з Росії, Білорусі, Литви, США, Польщі, Фінляндії. Загалом очікується близько 500 осіб.

Хвороба тіла, розуму й душі

За офіційною статистикою, в Україні на початок січня 2008 р. зареєстровано 640 тис. осіб з алкогольною залежністю. Але, як зауважує Костянтин Мужановський, нарколог ДП "Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій", насправді залежних у десять разів більше. "Є також рідні, близькі алкоголіка, їх троє-четверо. Отже, в результаті, майже 10 % українського населення втягнуто у проблему алкоголізму", - говорить Мужановський.

Втім, як зазначають столичні АА, у їхніх рядах є тенденція до збільшення, причому третину складають жінки. Все більше до руху АА приєднується молодь, яка не в силі відмовитися від алкогольної спокуси. Але Мужановський каже, що порівняно з європейськими країнами та США, вітчизняних АА – вкрай мало. 

"Групи само- та взаємодопомоги не вписуються в український менталітет з нашим "моя хата з краю". У нас азійське розуміння цієї проблеми, ми чекаємо допомоги від розумного Президента чи прем’єра. А програма 12 кроків АА (програма за якою працюють у групах залежні – ред.) прийшла зі Сполучених Штатів, у ній є елемент духовності", - розповідає Новинареві Мужановський.  55-річний столичний анонімний алкоголік Валерій на тему  упередженого ставлення й відчуття сорому стосовно алкозалежних додає: "У Німеччині про свою алкогольну залежність відкрито говорять поліцаї, у Росії – відомий співак, соліст ДДТ Юрій Шевчук".

Алкоголізм – недуга не лише тіла, але й душі та розуму, тому алкоголіку необхідна комплексна допомога: медична, соціальна, психотерапевтична. Нерідко останній фактор породжує проблеми, бо не всі психотерапевтичні методики утримують залежних від пиття. "Дуже популярною в Україні є емоційна стресова терапія або "кодування". Натомість, на Заході цей метод не поширений. "Кодування" засноване на страхові, в той час, в АА ставиться акцент на особистості", - пояснює Мужановський. І додає, що алкоголізм – хвороба невиліковна, однак бути тверезим можна тривалий час. А то й все життя. 

Думку Мужановського підтримує 55-річний Валерій: "Закодуватися" на все життя неможливо. Алкоголік чекає кінця "кодування", як солдат "дембеля", - образно каже він. Валерій потрапив до  спільноти АА дев'ятнадцять років тому. "Раніше казали: пийте люди Каберне, радіація вас мине. Я зрозумів, що скоріше помру від алкоголізму, ніж від радіації", - розповідає свою алкогольну історію Валерій, який був ліквідатором на ЧАЕС. Спочатку групи АА Валерій сприйняв з іронією, але згодом втягнувся настільки, що утримував тверезість шість років. "Потім перестав ходити на групи й прийшов момент, коли мені захотілося випити…трішки пива. І я зрозумів, що це - початок кінця. За кілька днів я влив у себе стільки алкоголю, що довелося викликати "Медіком" (швидка допомога - ред).

Шість років тверезості, які я досягнув з АА, полетіли до біса", - розповідає Валерій. І додає: "Спасіння потопаючих - справа рук самих потопаючих. Це – досвід побратимів по "стакану", - ратує він за програму АА. Щоправда, Іван Пришляк, лікар-нарколог Тернопільської спецмбулаторії "Астро-міа", вважає, що людина, яка відвідує групи АА, змінює одну залежність на іншу. Він є прибічником емоційно-стресової терапії, підкреслюючи, що кожен пацієнт потребує індивідуального підходу у лікуванні алкогольної залежності. 

Криза пройде, алкоголіки залишаться

Мужановський каже: "Є два міфи про алкоголізм. Перший - ця хвороба виліковна, причому "однією таблеткою за один сеанс". Другий – протилежний: як не допомагай алкоголіку, він все одно питиме. "Втім, правда – посередині", - підкреслює нарколог. Він схвально ставиться до спільноти АА й зауважує, що вони не є конкурентами для його колег: "Спільнота АА займає свою нішу. На етапі детоксикації та  психотерапії потрібен спеціаліст, а вже на етапі ресоціалізації – група АА", - каже нарколог.

За його словами, вищезначена статистика щодо алкоголізму – стала, проте змінюється структура алкоголізму, він стає молодшим. Чоловіки, яким за 45, - вимирають, а їхнє місце займає молодь: "Ми маємо підлітковий пивний алкоголізм, коли у 18-річних алкоголіків з’являються білі гарячки, судомні напади, тобто важкі форми алкоголізму. Вони тягнуть за собою соматичні хвороби, від яких рятують у реанімації", - пояснює нарколог. 

Зросла кількість алкоголіків жіночої статі. Якщо у 90-х роках вони вживали низькоякісні алкогольні напої, зараз переключилися на так звані "попсо-кокси": ром-колу, бренді-колу, "лонгери". На них швидко "підсідають" дівчата. Як зазначає Мужановський, ці напої небезпечні своєю відносною дешевизною, а також тим, що вони швидко всмоктуються в організм, приносячи якісне сп’яніння. "Росте толерантність до алкоголю й, щоб досягнути ейфорії, в хід ідуть міцніші напої", - пояснює лікар.  Спеціалісти зазначають, що економічна нестабільність не виправдовує пиття. З практики Мужановського, українці кризу переживають по-різному: одні мобілізуються, інші – впадають у відчай.

"До мене як до нарколога почало звертатись більше людей, але це традиційно після січня. Час покаже, пройшло тільки кілька місяців", - уникає передчасних прогнозів Мужановський. Його колега Олександр Локтєв, лікар-нарколог столичного психореабілітаційного центру "Дружня клініка" зауважує, що з листопада минулого року стало пити більше жінок. А також – представників робочих професій, які приїхали працювати до Києва з передмістя. "Алкоголь завжди був методом втечі від стресу чи пошуку радості. Але криза пройде, а хвороба залишиться", - застерігає київський АА Валерій.

Більше знаєш, менше п’єш

Мужановський порятунок від "зеленого змія" вбачає у постійному інформуванні населення про цю хворобу: "Я знайомий з польським політиком, одним з авторів Конституції Польщі. 25 років тому він сказав по ТБ, що є алкоголіком й ходить на групи АА", - наводить приклад нарколог. І додає:  "На жаль, серед наших політиків, таких людей немає". Нарколог ратує за заборону реклами алкоголю. Якщо ж її давати, то в нічні години. При цьому, за міжнародними стандартами, реклама не повинна асоціюватися з чимось приємним: сексуальною привабливістю, фізичною силою.

Україна черепаховими кроками просувається до рівня розвинутих країн. Методику 12-ти кроків АА почали застосовувати державні соціальні служби, щоправда лише у столиці. Так, при соціальній службі для дітей, сім’ї та молоді Дніпровського району діє реабілітаційний центр для алкозалежних, в якому використовують досвід АА.

Як зауважує Костянтин Пряницький, лікар-консультант з питань хімічної залежності цього центру, завдяки участі у групах АА досягнуто непоганих результатів – 33% клієнтів перестали пити. Враховуючи, що у центрі на чотири ставки працює два спеціаліста, результатами можна пишатися. При цьому, Пряницького засмучує факт припинення у цьому році національної програми профілактику негативних явищ в молодіжному середовищі. Адже відомо, що хворобу дешевше попередити, ніж лікувати.  А от польські школярі знайомляться з хворобою алкоголізму за допомогою програми "Абетка". Як зауважує Андрій, столична мережа АА не настільки сильна, аби впроваджувати такі проекти в українських школах. "На даному етапі ми хочемо, щоб держава нам не заважала", - відзначає він.

 

Тверезий світ
Країна Кількість членів АА в різних країнах

Україна

Близько 2 тис.
Росія Близько 300 груп
Білорусія 300 тис.
Польща 200 тис.
Литва 50 тис.
США та Канада 2 млн.
Німеччина 100 тис.
Фінляндія 50 тис.

Автор: Ольга Жила, Новинар

За матеріалами: Новинар.

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Як зараз повинен записуватися звук і хто повинен це робити.

Як зараз повинен записуватися звук і хто повинен це робити. 1) Звукооператор ставить потрібні мікрофони в потрібне місце і проводить запис...

Комп`ютери

Передача Криму УРСР у 1954 році

Автор: Максим Воробей Становище України у складі СРСР за хрущовської доби влучно визначив Борис Левицький фразою "друга серед...

Політичні оглядачі

Львову присвоєно статус ''культурної столиці'' України

Львову присвоєно статус ''культурної столиці'' України     Рада з питань туризму та курортів у співпраці з Державною службою...

Туризм і дозвілля

Нові досягнення в лікуванні ракових захворювань

Нові досягнення в лікуванні ракових захворювань Вражаюча статистика онкологічних захворювань, коли злоякісні ракові клітини розмножуються у...

Здоров'я

Спадкоємність проводу УГКЦ. Що буде після Патріарха Любомира?

Автор: Олег Турій Яскравість архипастирського свідчення Блаженнішого загальновизнані в Україні та поза її межами. Тому переживання: що буде...

Релігія/Духовність

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.