Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Чому мовчить українська діаспора в цей вирішальний історичний момент?

by Guest on Mar 24, 2011

Автор: Галина Мокрушина

Йдеться не тільки про Івана Дем'янюка, йдеться про нашу гідність українців і про наш обов'язок громадян вільного світу висловити своє обурення цим лицемірним показовим судом.

Мене, як українську канадку і просто як людину, шокує і обурює показовий суд над Іваном Дем'янюком. Це не суд, а справжній розгул політичного лицемірства і вкрай небезпечне знецінення фундаментальної людської цінності - справедливості. Цей судовий процес був би по-абсурдному смішним, якби він не був такий трагічним. Трагічним для Івана і для тих, хто підтримує його в цьому тяжкому випробуванні, і я захоплююся мужністю і наполегливістю, які вони проявили за всі ці довгі роки боротьби за людьску гідність. Проте не це спонукало мене написати листа.

Я вирішила написати через мовчанку української діаспори в цей вирішальний історичний момент. Немає жодних офіційних заяв, жодних прес-релізів, жодних виступів від імені Конгресу Українців Канади, які б підтримали українця, котрий став жертвою завзятих зусиль тих, хто, майстерно граючи на почутті провини європейців, викликаної Голокостом, намагаються обмити свою вину за нацистські злочини кров'ю людини, яка була однією з їхніх жертв.

Сполучені Штати позбавили Івана Дем'янюка американського громадянства - як же тут не засумніватися у об'єктивності і щирості американського правосуддя? Україна зреклася його в 2006 році і повністю ігнорує його з того часу - чому ж дивуватися, якщо зважити на анти-українські дії теперішнього керівництва України?

Проте ніхто не може відібрати у Івана Дем'янюка права належати до української громади, і громада повинна стати на захист одного зі своїх членів. Я усвідомлюю, що спротив тих, хто прагне помсти за масові вбивства єврейського народу, надзвичайно сильний, і українці на Заході повинні бути обережними у політичних іграх навколо правосуддя. Але я переконана, що ми також повинні вжити всіх громадських засобів, які існують у демократичному суспільстві, щоб виступити проти цього кричущого порушення найвищого людського принципу - справедливості.

Йдеться не тільки про Івана Дем'янюка, йдеться про нашу гідністьукраїнців і про наш обов'язок громадян вільного світу висловити своє обурення цим лицемірним показовим судом. Я вважаю, що відстояти людську гідність живої людини, українця, одного з нас, так само важливо, як боротися за збереження пам'яті тих, хтозагинув у радянських в'язницях і в голодоморах.

Ми не повинні покидати напризволяще Івана Дем'янюка: він належить до нашої громади, він - один із нас. Я вважаю за честь належати до української канадської громади, яка своїми здобутками, своїм патріотризмом і активною громадянською позицією навчила мене бути гордою з того, що я - українка. Вона також навчила мене, що треба діяти, а не скаржитися, і саме тому я вирішила написати цього листа, щоб спитати: чому Конгрес Українців Канади не виступає проти несправедливого суду над Іваном Дем'янюком? Чому на суді немає представника ані від Комітету Конгресу Українців Америки, ані від Світового Конгресу Українців, ані від КУК-у? Чому на суді немає українських канадських журналістів, які б висвітлювали судовий процес?

Я, мабуть, видадуся наївною експертам, які знаються на тонкощах політичних інтриг, але вважаю, що відстояти людську гідність живої людини, українця, одного з нас, так само важливо, як боротися за збереження пам'яті тих, хто загинув у радянських в'язницях і в голодоморах. Я вважаю, що Іван Дем'янюк повинен знати, що він - не один, і що українська громада Канади підтримує його, якщо не вся громада, то, принаймні, я.

Автор: Галина Мокрушина
Про автора: Галина Мокрушина навчається в докторантурі зі спеціальності "соціологія" в Оттавському університеті. Вона працює добровільним кореспондентом української програми на ЧИН радіо в Оттаві: записує інтерв'ю з українськими митцями та вченими і готує репортажі на політичні та культурні теми. Вона також займається літературним перекладом і зараз працює, зокрема, над перекладом французькою творів українського філософа Памфіла Юркевича.

Джерело: e-POSHTA March 18 березня 2011 Vol.12 No. 7

 

Блоги 865 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Хронологія пікіруючого ДП «Антонов»

31 травня 2017 року виповнилось 71 рік з дня заснування в Києві дослідного конструкторського бюро (Д

Транспорт

Історична постать Петра Конашевича-Сагайдачного

Історична постать Петра Конашевича-Сагайдачного Автор: Тетяна Ясюк Коротка доба Сагайдачного має велике значення в історії України....

Історія

Недолуга незалежність.

На протязі багатьох століть за  Україну постійно йшла боротьба. Між собою за неї боролись її вороги, з ними в свою чергу боролись...

Блоги

Вчені виявили найбільшого павука, що живе в павутині

Вчені виявили найбільшого павука, що живе в павутині Вчені виявили новий вид павуків-хрестоносців, який є найбільшим з усіх видів цих...

Тварини

Україна: ідеологія порятунку

Автор: Олександр Домбровський Через прихід до влади нового президента, який є прихильником російської орієнтації (а таким самим проросійським є...

Політичні оглядачі

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.