Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

День незалежності з Олегом Скрипкою

by yaryna fedkiv on Aug 27, 2010

З Днем незалежності, Україно!

Хоча ми і далеко, проте також святкуємо цей великий День в історії нашої молодої держави.  Святкування Дня незалежності цього року було особливим. Вівторок видався прохолодним,  як на кінець серпня, але пропустити таке важливе свято ми не могли. 

Розпочалося все опівдні з урочистої частини у City Hall (а по-нашому, Міська рада). Тут були присутні Голова КУКу у Вінніпезі Неллі Дрозд, представники українських молодіжних організацій Пласт та СУМ, мер міста Вінніпеґ Сем Кейтс, президент Суспільної служби українців Канади (Манітоба) мґр. п-ні Ярослава Демко та інші активні члени громади. Виступ п. Дрозд був емоційним і сповненим переживання за долю України. Урочистості зібранню додавала присутність представників обох найбільших українських церков - Греко-католицької (о. Володимир Башуцький) та Православної (др. о. Ярослав Пацьора).

Але серед почесних гостей був і  особливий гість - Олег Скрипка - легенда українського року, лідер гурту "Воплі Відоплясова", організатор "Вечорниць від Олега Скрипки", що популяризують українську народну культуру не лише в Україні, але і закордоном ("Андріївський узвіз – Монмартр – Побратими", захід, що відбувся у Парижі в грудні 2009 року), засновник фестивалю “Рок-Січ” та етно-фестивалю "Країна мрій", співзасновник проекту "Ріка вишиванок", що вперше відбувся цього року у Києві. Олега Скрипку знають і як талановитого актора, голосом якого заговорив улюблений багатьма дітьми та дорослими Карлсон в україномовній версії мультфільму "Карлсон, який мешкає на даху". Багато шанувальників Олег здобув і завдяки участі у знаменитому проекті "Танці з зірками", проявивши не лише завзятість та старанність, але й українізувавши проект, спілкуючись виключно українською. Олег Скрипка один з небагатьох, хто насправді багаторічною і важкою працею заслуговує звання Народного артиста України не лише за творчу діяльність, але і за розвиток та відродження української фольклорної культури. Тут варто також згадати і про те, що в інтернеті з`явилась громадська ініціатива "Український президент 2015 Олег Скрипка".

Після промови Голови КУКу, спільної молитви представників духівництва, учасники свята вийшли надвір перед Ратушею для освячення прапора та підняття синьо-жовтого прапора. А тоді присутні заспівали Гімн України. Таким чином урочиста частина закінчилася. Проте відчувалося, що усім, хто розумів, яка честь нам випала цього року, хотілося поспілкуватися та сфотографуватися із легендарним Скрипкою. Та це і не дивно, адже як часто Ви побачите у Вінніпезі Олега Скрипку?  Скромний, привітний, одягнений у лляну вишиванку із голубою вишивкою та джинси, загорілий ясноокий рокер. Без своїх молодих місцевих фанів, п. Скрипка не міг ступити і кроку. Із Олегом фотографувалися не тільки українці, але також і мер Вінніпеґу. П. Скрипка не відмовляв нікому, усі мали нагоду зробити світлину, взяти автограф та потиснути руку цьому великому українцеві.

 

Урочистості перед міськрадою у Вінніпезі

Зліва направо: мер міста Сем Кейтс, Олег Скрипка, Неллі Дрозд

Зліва направо: Олег Скрипка, Дарія Дирик-Цап з дітьми Симон Цап і Тереза Цап 

 

А ввечері "у Клюбі були танці"
 
Були і танці, була і музика, був і Скрипка. Єдиний сольний концерт Олег Скрипка провів у клубі "Silverados", де також свого часу виступали Nazareth, Deep Purple, Kenny Shields and Streetheart, Papa Roach, April Wine та інші. На розігріві грав місцевий рок-гурт "Зрада".

Виступ Скрипки розпочався  після дев`ятої вечора. До публіки співак вийшов у білій вишиванці із білою вишивкою на короткий рукав, чорних сценічних штанах та чорних кросівках. На сцені він був один, без гурту, особливих підтанцьовок та бек-вокалістів, лише із своїми улюбленими інструментами - баяном, у грі на якому він виявився справжнім віртуозом, електрогітарою та трубою. І, звичайно, його голос.

Концерт проходив у приватній камерній атмосфері, що робило виступ Олега Скрипки ще більш інтимним та хвилюючим. На сцені, вдало переплітаючи старі шлягери, народні пісні та хіти "ВВ", Олег співав не лише українською, але і французькою та англійською. У коротких перервах між піснями, він відповідав на запитання з залу, часто влучно жартуючи. Так, на запитання: "Що  Ви думаєте про сучасного Президента України?", Олег відповів: "Співає він не дуже!".
 
Публіка шаленіла і вимагала "Весну". Після декількох просьб, Олег таки здався і заспівав своє "Весна, весна - прийде! Весна, весна вгамує...", а з ним співав увесь зал. Тоді був блюз, під час виконання якого Скрипка грав на баяні та трубі одночасно. Олег подякував присутнім та пішов за куліси, проте нам було мало, ми не хотіли відпускати дорогого гостя з України, адже дві години промайнули непомітно. Публіка скандувала "ЩЕ! ЩЕ! ЩЕ!". Олег повернувся та заспівав "Країну мрій" - ідеальну пісню на завершення концерту.

 

Олег Скрипка

А тоді були автографи, фото на пам`ять, шанувальниці, які намагалися поцілувати зірку та близько сфотографуватися з ним.

Після концерту було якось сумно. Адже ми дуже чекали цього дня, цього великого свята, яке подарував нам Олег Скрипка. Олег привіз нам з собою частину України, любов`ю до якої він дихає, живе, вона пульсує у ліриці та музиці його пісень. Цього словами не передаси, рукою не доторкнешся, це можна лише відчути. На сцені він розкутий, пристрасний виконавець, щаслива талановита людина, бо займається улюбленою справою. Але щойно сходить зі сцени, знову перетворюється на скромного, шляхетного та приязного чоловіка.

Серед холодного моря байдужості, а деколи і сорому до української мови та традицій,  що, на жаль, присутні в сучасній Україні та діаспорі, Олег Скрипка, людина сильної волі, продовжує впевнено розігрівати серця молодих українців і прививати любов до нашого фольклору та рідної мови. 

 
P. S. Перед закінченням свого виступу п. Скрипка розповів про свій новий задум: після смерті  Сергія „Кузі” Кузьмінського, одного з засновників та вокалістів гурту "Брати Гадюкіни", Олег Скрипка планує зібрати не тільки українських, але і, наприклад, російських виконавців, та об`єднати їх у проекті, де би кожен заспівав пісні Братів українською мовою. Бажаю Олегові успіхів!

Автор: Дарія Дирик-Цап, редактор Статті та блоги

 Олег Скрипка у Вінніпезі Відео

 

Блоги 1647 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

На святу Катерину ховайся під перину

Автор: Олеся ПАСТЕРНАК Напередодні цього свята дівчата вгадували долю, а хлопці постили – щоб Бог послав їм добрих жінок У вівторок, 7...

Релігія/Духовність

Органічний вибір - крок у майбутнє!

 Екологічні сумки, екологічний одяг, екологічна їжа, екологічна техніка, екологічна косметика, екологічне життя...Слово...

Здоров'я

Чи любите Ви каву, чи любите ви кофе? Блог професора Пономаріва

Автор: проф. Олександр Пономарів Про звертання, хрещення і глобалізацію Радіослухач Андрій пише, що я на своїй сторінці вживаю...

Лінгвістика

11 ідей для натуральних крашанок

Фарбування цибулинним лушпинням - найбільш відомий та, мабуть, найдоступніший усім спосіб. Утім, крім нього, є ще безліч цікавих ідей, як зробити...

Корисні Поради/Повчальні

Постать Петра Сагайдачного в історії України

Постать Петра Сагайдачного в історії України   Автор: Юлія Лучик      Історія України дала світу безліч визначних...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.