Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Майнова нерівність в Україні: гірше, ніж на "дикому Заході" :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Майнова нерівність в Україні: гірше, ніж на "дикому Заході"

by Guest on Jan 24, 2012

Західні експерти б’ють на сполох через зростання прірви між найбагатшими та найбіднішими, називаючи це як головну причину соціальних заворушень у розвинених країнах. Водночас, українські показники розшарування є у десятки разів більшими, ніж на Заході.

Поки масові протести не заполонили фінансові центри світу на Уолл Стріт (Нью-Йорк) та у Сіті (Лондон), майнова нерівність у розвинених країнах не привертала багато уваги. Тепер все змінилося.

У жовтні минулого року бюджетний комітет американського конгресу оприлюднив інформацію, що спричинила цілу бурю серед політиків та громадськості. Інформація полягала у тому, що за останні 28 років, від кінця 1970-х, доходи найбідніших 20% населення зросли лише на 18%, тоді як доходи 1% найбагатших американців збільшилися на 275%. Ще більш серйозним оглядачі назвали інше співвідношення: зростання доходів середнього класу, до якого у США належать 60% населення, виявилося також меншим, аніж середній показник - 37% проти 62%.

"Золота сотня" по-британськи

У Британії занурилися в історію ще глибше і спробували відстежити дані майже за сторіччя - від 1918 року.

Професор Шеффілдського університету Денні Дорлінг з’ясував, що впродовж 50 років після завершення Першої світової війни доходи 1% найбагатших британців скорочувалися, але потім зростання відновилося, і впродовж останніх років розшарування британського суспільства відбувалося особливо стрімко. За підрахунками професора Дорлінга, тільки за 2010 рік статки найбагатшого 1% населення Британії зросли на 20%, а у кризовому 2009 - на 25%.

Після цього підвищення середня зарплата топ-менеджера в одній із 100 найкращих компаній Британії склала 4,2 мільйони фунтів на рік. Середня зарплата їх підлеглих у тих таки компаніях була у 145 разів меншою, а середня зарплата загалом по всій Британії була у 162 рази меншою порівняно із зарплатами керівників "золотої сотні".


Теорія розвиненого капіталізму...

Автори документального серіалу "Майнова прірва", створеного ВВС, підрахували, що у 1997 році 90% населення Британій мало середній прибуток на рівні 10,5 тисяч фунтів, тоді як доходи 1% найбагатших перевищували цю суму у 18 разів.

Лише 10 років потому, у 2007, середній дохід 90% населення зрсі до 12,5 тисяч фунтів на рік, а от доходи 1% найбагатших зросли у 95 разів і складали в середньому близько 1 мільйона фунтів на рік.

У класичній політекономії вважається, що співвідношення між доходами 20% найбагатших верств населення в країні не має перевивищувати доходи 20% найбідніших більше, ніж у 10 разів.

У США, які завжди були зразком "дикого капіталізму", цей показник зараз складає 9 - саме у стільки разів прибутки найбагатших перевищують прибутки найбідніших .

У Швеції, яка давно втілює модель капіталізму із "людським обличчям", що дістала назву "шведський соціалізм", це співвідношення складає 3,5 до 1.

...і практика епохи накопичення капіталу

 Автори дослідження, проведеного 2011 року Державним комітетом статистики Росії, дійшли висновку, що майнове розшарування у п'ятьох колишніх республіках Радянського Союзу, включно з Україною, є потенційним рушієм політичної нестабільності.

В Україні офіційної статистики щодо майнового розшарування немає, проте нині експерти говорять про те, що різниця між доходами найбагатших та найбідніших в Україні складає щонайменше 40 разів. Нещодавно на ці оцінки посилався  і депутат від правлячої Партії регіонів, екс-прем’єр Анатолій Кінах, який твердить, що в Україні ситуація погіршується явищем, яке він назвав "демонстративним споживанням".

Публікуючи свій щорічний рейтинг найбагатших українців "Золота сотня", журнал "Корреспондент" відзначав, що концентрація капіталу в Україні перевищує показники сусідньої багатої на газ і нафту Росії, відомої своїми мільярдерами. За підрахунками часопису, сукупні активи 100 найзаможніших українців складають 61% річного ВВП країни, тоді як сотня найбагатших росіян володіє лише третиною російського ВВП.

"Середня зарплата в Україні - 280 доларів. Це означає, що людині із таким доходом треба пропрацювати понад 13 тисяч років, аби потрапити до Золотої сотні. А для того, аби очолити рейтинг, їй довелося б терпіти 7.6 мільйонів років, тоді як ще два роки тому було б достатньо і 3.5 мільйонів років", - пише "Корреспондент".

Чи не єдиним міжнародним рейтингом, у якому Україна все ще знаходиться серед розвинених країн завдяки високому загальному рівню освіти, є Індекс людського розвитку, що його обраховує ООН. У 2011 році Україна посіла 76 місце серед 187 країн світу. Проте якщо за показником освіти Україна має високе 21 місце, то за показником доходів населення - лише 100, а за тривалістю життя - 123. Експерти ООН також особливо відзначили, що у разі, як українські показники щодо людського розвитку скорегувати на майнову нерівність, індекс країни впаде на 9,2%, а це вплинуло б і на місце України у загальному рейтингу.

Загалом, за методологією ООН, кожні четверо з п’ятьох українців є бідними, виживаючи на менше, ніж 14 доларів на день, які у розвинених країнах вважаються межею бідності. Утім, до України у повній мірі можна віднести розширене визначення бідності, яку в ООН вимірюють не тільки рівнем доходів, але й доступу до нормального житла, освіти та медицини.

Бі-Бі-Сі
 

Бізнес/Економіка 1005 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Із Росії з любов'ю

Автор: Ігор Дебенко

Права людини

Детоксикаційні ванни для ніг, або нове шарлатанство на основі «чудодій

Детоксикаційні ванни для ніг, або нове шарлатанство на основі «чудодійних» властивостей води Сучасний ринок побутових електроприладів...

Здоров'я

Злука ЗУНР і УНР. Акт соборності

Автор: Лілія Федорович Погожого морозного дня 22 січня 1919 р. святково прибрану Софіївську площу в Києві заповнили десятки тисяч жителів...

Історія

Вправи з лазіння і повзання

Вправи з лазіння і повзання дуже корисні для дошкільників. У їхньому виконанні беруть участь великі м'язові групи (спина, живіт, ноги і руки). Ці...

Спорт

Дисидентський рух в УРСР

Автор: Ольга Ситник  Після смерті Сталіна й «потепління» внутрішньополітичного клімату розпочався новий етап...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.