Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Україна як місце для бізнесу: між Ліберією і Болівією

by Guest on Oct 26, 2011

У новому рейтингу Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації Doing business 2012 Україна втратила кілька позицій, і перебуває серед країн, що завершують список.

 Україна перебуває на 152 місці серед 183 країн світу, і втратила за рік ще дві сходинки. Нині вона перебуває між Ліберією та Болівією.

Згідно із висновками Світового банку, загалом країни Східної Європи та Центральна Азія випереджають інші регіони у поліпшенні регулювання діяльності бізнесу.

Впродовж минулого року 21 із 24 країни регіону покращили умови для підприємницької діяльності. Україна - серед тих, чий рейтинг не покращився.

Пасемо задніх

"Україна зробила деякі позитивні кроки, але інші країни рухаються швидше. Щоб відновити довіру інвесторів, Україні варто докласти більш рішучих і послідовних зусиль з покращення податкової, митної та регуляторної політики, а також зусиль у галузі забезпечення виконання контрактів та захисту прав інтелектуальної власності", - заявив директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер.

Водночас, як наголошують у Світовому банку, на цьогорічний рейтинг не вплинули останні реформи, такі, як внесення змін до Закону про спрощення процедури застосування підприємства, заходів щодо спрощення процедури отримання дозволів на будівництво. Крім того, податкове навантаження, яке є одним із елементів рейтингу, вимірювалося згідно із податками, що їх компанії платили у попередньому календарному році. Це означає, що результати податкової реформи, проведеної українським урядом наприкінці минулого року, поки що не були враховані у оцінках Світового банку, згідно із якими за показником "Сплата податків" Україна посіла 181 місце.

Загалом рейтинг привабливості ділового середовища Doing business розраховується на основі низки показників, серед яких - легкість відкриття бізнесу та припинення підприємницької діяльності, реєстрація власності, отримання кредитів, захист прав інвесторів, податкове навантаження, забезпечення виконання контрактів.

Китай, Індію та Росію названо серед 30 країн, яким вдалося найбільше покращити бізнесове середовище впродовж останнього року.

Перша п’ятірка рейтингу залишилася незмінною, - це Сингапур, Гонконг, Нова Зеландія, США та Данія. Найменш придатними для бізнесу є Республіка Конго, Центрально-африканська республіка та Чад.

Серед країн колишнього Радянського Союзу на перше місце вийшла Грузія, посівши 16 місце у загальносвітовому рейтингу. За нею ідуть Латвія (21 місце) та Естонія (24 місце). Росія посідає 120 місце.

"Всьо пропало"

Водночас голова комітету Верховної ради з промислової та регуляторної політики, депутат від опозиційного БЮТ Наталя Королевська вважає, що останній рейтинг Світового банку доводить провал економічної політики нинішньої влади і неефективність реформ, що їх здійсню. уряд.

"Показово, що Україна в загальному рейтингу Doing Business 2012 займає позицію після африканської країни Ліберії, зруйнованої внаслідок багаторічної громадянської війни. Нас обійшли такі країни як Буркіна-Фасо, Гамбія і навіть Гондурас. Дані рейтингу красномовно говорять про повний провал економічної політики уряду і неефективність реформ, які влада проводить ось вже півтора роки", - заявила пані Королевська.

Депутат також звертає увагу на зростаючу кількість тих, хто вирішив припинити бізнес після введення в дію нового Податкового кодексу, ухвалення якого супроводжувалося масовими протестами підприємців наприкінці минулого року.

"Фасадна дерегуляція"

Головний економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE Володимир Дубровський вважає, що у наступному рейтингу, який вже враховуватиме зміни, що відбулися в українському бізнесі після податкової реформи, позиція України може поліпшитись. Проте експерт пояснює це радше специфікою того, як складається рейтинг:

"Це є досить формальний рейтинг, який спирається не на опитування підприємців, а на думки консультантів. Вони знаються на тому, як формально, не даючи хабарів, згідно із законами вести бізнес у тій чи іншій країні. Якщо говорити про ефект від нового Податкового кодексу, то формально там є деякі спрощення. Там українська влада йшла шляхом Білорусі та Казахстану, приділивши увагу саме тим показникам, які оцінює Світовий банк. Я це називаю "фасадною дерегуляцією". Тобто, кількість податків формально зменшено - і це буде "плюсом" у наступному рейтингу, але сплата тих податків, що залишилися, для більшості підприємців ускладнилася, а повноваження податкової розширилися", - наголошує експерт.

У той же час Дубровський нагадує, що там, де правила ведення бізнесу дуже обтяжливі формально, як, наприклад, на ринку праці, бізнес "знаходить шляхи, як їх обійти". На його думку, більш об’єктивними показниками бізнесового клімату в Україні були б кількість активних малих та середніх підприємств, що зменшується, і обсяги справжніх (не із офшорного Кіпру) іноземних інвестицій, що також скорочуються.

Інші рейтинги

Цього року у рейтингу конкурентоспроможності, що його складає Всесвітній економічний форум, Україна опинилася на 82 місці серед 142 країн світу - між Тринідадом та Намібією. У цьому рейтингу враховуються стан інфраструктури, макроекономічне середовище, рівень охорони здоров’я та освіти, інновації та розвиток фінансової системи. Очолюють цей рейтинг Сингапур, Швеція, Фінляндія, США та Німеччина. Серед колишніх радянських республік перед веде Естонія (33 позиція). Росія - на 66 місці.

Згідно із рейтингом конкурентоспроможності від Швейцарської школи економіки Україна цього року посіла 57 із 59 країн світу.

У рейтингу журналу Forbes Україну названо у п'ятірці найгірших економік світу разом із Мадагаскаром, Вірменією, Гвінеєю та Ямайкою. У Forbes брали до уваги таки показники, як ВВП на душу населення та інфляцію.

Водночас список українців у рейтингу сотні найбільших багатіїв світу, що укралається тим таки Forbes, постійно розширюється. Цього року його очолює депутат від Партії регіонів Ринат Ахметов. 
 

Автор: Анастасія Зануда, BBC Україна

Бі-Бі-Сі

Бізнес/Економіка 800 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Центр життя

Автор: Тетяна Клименко За статистикою щороку в Україні народжується близько 4000 дітей з вродженими аномаліями серцево-судинної системи, 40 000...

Здоров'я

«Як Китай роздавить Росію»

Автор: Олександр ХРАМЧИХІН Ця тема виглядає провокативною. Але російські колеги у різних друкованих і електронних ЗМІ багато говорять про цю...

Міжнародні відносини

Українці... Переможці чи жертви війни?

Українці... Переможці чи жертви війни? Автор: Василь Червоній Взятися за перо мене спонукала широкомасштабна пропагандистська кампанія з...

Історія

Туризм для незрячих на Закарпатті

Автор: Олександр Попович В Україні близько 50 000 незрячих, для яких пізнавальний туризм практично недосяжний. Напередодні Міжнародного дня...

Туризм і дозвілля

Подружні стосунки: міфи і реальність

Автор: Валентина Паробій Шлюб - дуже важлива подія у житті кожної людини. Саме тому він і породжує безліч міфів, домислів і упереджень.

Сім’я і виховання

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.