Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Членство в СОТ - чого більше: плюсів чи мінусів?

by Guest on Sep 16, 2011

Україна переглядає умови членства в СОТ

Після 15 років руху України до приєднання до СОТ і трьох років фактичного членства уряд нині виношує плани перегляду умов перебування в організації.

Про це сказав в інтерв'ю голова підкомітету парламенту з питань видатків, член опозиційної фракції НУНС Павло Жебрівський, назвавши крок уряду позитивним.

Депутат стверджує, що особливу користь від членства в СОТ Україна навряд чи отримала. Він висловив жаль, що український експорт – продукція металургійної і хімічної промисловостей, а також машинобудування, експорт зернових культур, - був низьким і не стимулювався СОТ.

"Перед вступом до СОТ ми педалювали це питання – аби швидше, аби не запізнитися – і не змогли відстояти хоча б десятилітній перехідний період щодо зменшення мита з більшості товарів. Хоча мали таке право. Але учасники переговорів з української сторони отримали політичні вказівки. Нинішній уряд робить правильно, що хоче переглянути умови членства у СОТ",- твердить Павло Жебрівський.

Протягом 30 днів Кабмін має подати заявку до СОТ про початок переговорів з країнами-членами щодо зміни тарифних зобов'язань.

"Перед вступом до СОТ ми педалювали це питання – аби швидше, аби не запізнитися – і не змогли відстояти хоча б десятилітній перехідний період щодо зменшення мита з більшості товарів. Хоча мали таке право" - Павло Жебрівський, депутат від НУНС

Юристи кажуть, що за правилами торгівельної дипломатії перед переговорами передбачаються попередні консультації з основними торгівельними партнерами.

Комуністи міняють СОТ на Митний союз

За пришвидшення перегляду умов членства у СОТ, а радше виходу з цієї організації , як і раніше, виступають українські комуністи. Вони зареєстрували у Верховній Раді проект постанови, аби заслухати уряд про ефективність членства України в СОТ.

Член фракції КПУ Олександр Голуб сказав, що при вступі до СОТ Києву обіцяли, що Україна матиме можливість постачати свою продукцію на європейські ринки, але цього, за словами депутата, не сталося. Водночас, стверджує пан Голуб, Україна відкрила свої ринки для зарубіжних товарів.

Комуніст Голуб разом з тим припускає можливість членства України в Митному союзі після можливого виходу із СОТ.

"Якщо ми маємо негативний досвід СОТ, то, природно, Україна перегляне свої пріоритети і вступатиме до організацій, які їй економічно корисні. Це може бути Митний союз, союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном", - твердить Олександр Голуб.

"Якщо ми маємо негативний досвід СОТ, то, природно, Україна перегляне свої пріоритети і вступатиме до організацій, які їй економічно корисні. Це може бути Митний союз, союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном,"- Олександр Голуб, депутат від КПУ

Дехто з політиків, які підтримують перегляд умов членства в СОТ, теж не відкидають, що такий крок може підштовхнути до зближення з Митним союзом на теренах СНД.

Янукович: постежимо за роботою Митного союзу

Ще раніше від українського керівництва лунали суперечливі заяви з приводу Митного союзу, а в оточенні Януковича часто-густо ухилялися їх коментувати.

Сам президент сказав газеті "Коммерсант-Украина", що Київ проводить розрахунки, які з одного боку свідчить про вигідність членства в Митному союзі, а з іншого – ні. Пан Янукович підтвердив, що Україна хоче подивитися, як працюватиме Митний союз через рік-два.

Депутат Верховної Ради, економіст Павло Жебрівський сказав, що в нього є певні сумніви щодо прагнення українського керівництва приєднатися до Митного союзу, нагадавши, що лобістські групи в оточенні Януковича не зацікавлені у вступі до Митного союзу, віддаючи перевагу СОТ і зоні вільної торгівлі з Євросоюзом.

"Звичайно, комуністи сплять і мріють про Митний союз і відкидають СОТ. Але якщо дивитися з прагматичної точки зору, то перегляд умов щодо мита в рамках СОТ - це не найбільша проблема. Найбільша біда – якщо ми не підпишемо угоду про зону вільної торгівлі з ЄС і про асоціацію. Якщо ні – то матимемо більші перспективи повернення до азійської моделі розвитку і до Митного союзу", - каже депутат.

Ще раз аналізуючи мінуси і плюси членства України в СОТ, депутат Жебрівський твердить, що великих позитивів Київ від такого членства поки не має, припускаючи, що плюси будуть, якщо до світової торгівельної організації приєднається Росія, яка, мовляв, змушена буде лібералізувати ціни на енергоносії.

Українські дипломати неодноразово заявляли, що після набуття членства у СОТ було започатковано переговорні процеси з укладення угод про вільну торгівлю між Україною та низкою держав світу і окремими угрупованнями країн, а одним з політичних наслідків стала активізація переговорів в цьому напрямку з Євросоюзом.
 

Бізнес/Економіка 902 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Країна Хаджича та українці

Ґоран Хаджич перебував на посаді президента Республіки Сербської Країни з 1992 до 1994 року. На цій території вже понад два з половиною століття...

Міжнародні відносини

Страшні слова, коли вони мовчать…

Автор: Максим Воробей Страшні слова, коли вони мовчать Коли вони зненацька причаїлись, Коли не знаєш, з чого їх почать Бо всі слова...

Історія

*WikiVid - новий погляд на навчання*

Автор: Vladyslav Filipovskyy Нова інтерактивна навчальна платформа WikiVid вже працює в ...

Комп`ютери

Телебачення як повивальна бабка мовного "суржику"

Автор: Валерій Степаненко Звісно, що мова кожного народу, навіть порівняно нечисленного, може мати свої місцеві діалектні відмінності, які...

Культура/Суспільство

Микола Кульчинський: "В "зоні", як ніде, проявлявся рос

Автор: Микола Кульчинський Радянський дисидент, нардеп Микола Кульчинський розповідає про методи допитів у КГБ, оптимальну тактику поведінки...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.