Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Україну нищить міцна гривня

by Guest on May 25, 2011

 

 
Пригадується, як Азаров риторично запитував невідомо в кого: "А хіба на наших підприємствах не можна робити праски?". А одяг, взуття, меблі? Не кажучи про картоплю і цибулю.

Днями з'явилися повідомлення, які вказують, наскільки небезпечна для української економіки існуюча тенденція зростання імпорту товарів.

Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" повідомила, що в квітні 2011 року імпорт овочів подвоївся порівняно з квітнем 2010 року і досяг 41,5 тисячі тонн.

За інформацією УКАБ, картоплю в основному завозили з Єгипту і Нідерландів, капусту - з Польщі та Македонії, помідори - з Туреччини, цибулю - з Єгипту і Польщі, моркву та столовий буряк - з Польщі та Нідерландів.

Таке стрімке зростання імпорту в асоціації пояснюють значним підвищенням цін на овочі в Україні, який виник внаслідок нерозвиненості інфраструктури та обмеженості пропозиції вітчизняних овочів.

"Неспроможність зберегти і довести з мінімальними втратами вироблену продукцію до споживача - основна причина зростання цін та імпорту овочів в Україну", - заявив експерт аграрних ринків УКАБ Роман Сластьон.

Він розповів, що українські сільгосппідприємства поки не надто зацікавлені в овочівництві та картоплярстві, господарства населення не мають грошей на зведення сучасних сховищ, а державна підтримка тут теж недостатня.

Експерт припустив, що проблема сховищ і ринків в наступні кілька років буде основним чинником подорожчання овочів у зимово-весняний період.

Однак УКАБ дивиться на проблему надто вузько. Такий висновок можна зробити, оцінивши оприлюднені Держкомстатом відомості про частку товарів вітчизняного та імпортного виробництва в структурі роздрібного товарообігу за 2010 рік.

Так, через торгову мережу українських підприємств - юридичних осіб у 2010 році було продано споживчих товарів на 271,4 мільярда гривень.

При цьому частка продажів імпортних товарів становила 35,7%, що на 3,1 відсоткового пункту більше, ніж у 2009 році. Якщо ж вимірювати динаміку у відсотках, то частка імпорту в роздрібній торгівлі в 2010 році збільшилася на 9,5%.

Причому ситуація з імпортом продуктів харчування у 2010 році була ще не настільки погана: у 2009 році частка імпортного продовольства, проданого в торгівельній мережі України, становила 11,6%, а в 2010 році - 11,8%.

Набагато гірша картина з непродовольчими товарами. Якщо в 2009 році частка продажів імпортних непродовольчих товарів у торговельній мережі дорівнювала 45,3%, то в 2010 році вона підвищилася до 50% або на 10,4%.

Частка імпорту в торгівлі непродовольчими товарами, % до відповідної товарної групи

 

2009

2010

Одяг и білизна

84,6

89,3

Трикотаж

87,4

89,6

Взуття

93,6

96,0

Засоби для миття, чищення і догляду

52,0

56,6

Парфумерно-косметичні товари

72,3

74,2

Меблі

37,9

43,3

Килими, покриття для підлоги і стін

48,3

52,5

Посуд і столові прибори

64,1

67,2

Електропобутові прилади

85,2

88,6

Комп'ютерна техніка

88,3

93,9

Спортивні товари і велосипеди

71,9

75,1

Будівельні матеріали

29,1

35,6

Автомобілі та запчастини

76,7

81,4

Побутові неелектричні товари

60,7

71,0

Фармацевтичні товари

47,6

47,9

Отже, частка імпорту в роздрібній торгівлі не тільки велика - вона продовжує рости.

Пригадується, як прем'єр Микола Азаров недавно риторично запитував невідомо в кого: "А хіба на українських підприємствах не можна виробляти праски?". До цього хочеться додати: а одяг, взуття, меблі, посуд, будматеріали Україна теж не здатна виготовляти? Не кажучи вже про картоплю, капусту і цибулю.

Відповідь очевидна. Всі ці товари, звичайно ж, можна робити в Україні, тільки за цінами вони вже наздогнали або й перегнали аналогічні іноземні товари. Тому їх українці не купують, віддаючи перевагу імпорту.

Так склалося через те, що інфляція в Україні набагато перевищує інфляцію у США та країнах Європи, але при цьому вітчизняний Нацбанк дотримується політики стабільного курсу гривні до долара. У таких умовах цінова конкурентоспроможність закордонних товарів поліпшується порівняно з українськими товарами.

Український уряд, схоже, не розуміє цих елементарних речей, оскільки планує і до кінця 2011 року і протягом 2012 року утримувати курс гривні до долара на теперішньому рівні. Тимчасом Україні потрібна девальвація національної валюти.

Абсолютно очевидно, що політика української влади, яка полягає в грубому ігноруванні економічних законів, наближає Україну до кризи. Приблизно такої, яка була у 1998-1999 роках, у 2008-2009 роках, і яка вирує у сусідній Білорусі.

 
Про автора:

Юрій Глухов, uriy-gluhov.blogspot.com
 
Бізнес/Економіка 683 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Секонд-хенд як альтернатива

Секонд-хенд як альтернатива Автор: Аліна Небельмес  Раніше «розкладачки» (чи просто «точки») зі вживаним одягом...

Мода/Краса

Збалансоване харчування - оптимальна функція шлункової системи орган

Збалансоване харчування -  оптимальна функція  шлункової системи організму Автор: Д-р Diana Merezhko, Ph.D. Широко відомий вислів-...

Здоров'я

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-ЛЮТИЙ 20

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО Сільськогосподарськими підприємствами району (без урахування малих підприємств) за січень-лютий п.р. вироблено...

Прес-випуск

«Свята мати Покровонько, накрий мою головоньку…»

«Свята мати Покровонько, накрий мою головоньку…» Автор: Олеся ПАСТЕРНАК Покрова накриває траву листям, землю –...

Релігія/Духовність

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.