Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
27416 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23154 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19438 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13498 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12682 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Україна може нагодувати світ. Якщо захоче?
by Guest on Feb 7, 2011
Міністерство аграрної політики, ЄБРР та представники організацій, що об'єднують виробників та експортерів зерна в Україні, підписали меморандум, згідно із яким український уряд обіцяє провадити передбачувану та прозору політику на аграрному ринку, а ЄБРР та зернотрейдери - інвестувати у сільське господарство та аграрну інфраструктуру.
Раніше рішення українського уряду про обмеження на експорт зерна з України на тлі зростання цін на харчі у світі викликало жорстку критику учасників ринку та представників міжнародних організацій.
Рішення Києва запровадити квоти на експорт зерна, ухвалене у жовтні минулого року, викликало протести виробників та експортерів зерна, а також нерозуміння низки міжнародних організацій.
Квоти: всі проти
Останнє критичне зауваження пролунало минулого тижня від керівника СОТ Паскаля Ламі, який, виступаючи на агарному форумі у Берліні, заявив, що СОТ була дуже розчарована тим, як негативно вплинуло на світові ринки рішення Росії заборонити експорт зерна.
Але, як заявив пан Ламі, Росія зіштовхнулася із надзвичайною посухою та неврожаєм, а також не є членом СОТ. А от рішення України, яка, мовляв, є членом СОТ і постраждала від посухи набагато менше, зібравши цілком пристойний урожай, викликало багато запитань і невдоволення.
Запитання виникли і у Європейському банку реконструкції та розвитку, який здійснив кілька інвестицій в український агрaрний сектор на загальну суму у 100 мільйонів євро. Директор департаменту агробізнесу ЄБРР Жіль Меттеталь каже, що ці інвестиції могли би подвоїтися вже цього року в разі, якщо політика українського уряду щодо агарного сектора була би більш прозорою та передбачуваною.
Жіль Меттеталь зазначив: "Сьогодні ми почули від усіх приватних інвесторів, що вони хотіли б працювати в Україні на довготерміновій основі і що вони готові інвестувати серйозні обсяги коштів у модернізацію українського сільського господарства. В України є великий потенціал щодо збільшення сільськогосподарського виробництва, експорту зерна та постачання харчів на світові ринки. Ми також знаємо, що і світові буде потрібно все більше харчів. Але ми також почули, що приватний сектор стикнувся із браком прозорості та передбачуваності на українському аграрному ринку. І саме це стримує їх від подальших інвестицій у цю галузь".
Нереалізований потенціал
Поставитися серйозно до ролі і місця України на світових аграрних ринках закликають Київ і у Продовольчій і сільськогосподарській організації ООН.
Представник цієї організації Чарльз Ріменшнайдер каже, що маючи такий аграрний потенціал, Україна зобов'язана брати до уваги світову статистику: "Ми очікуємо, що до 2050 року населення світу становитиме близько 9 мільярдів, і для того, аби прогодувати всіх, обсяги виробництва харчів мають бути подвоєні у порівнянні з нинішнім рівнем виробництва. Україна має унікальну можливість зробити свій внесок у збільшення виробництва, практично не зашкоджуючи довкіллю. Вже у найближчі роки Україна має стати одним із головних чинників забезпечення харчової безпеки у світі."
Український міністр аграрної політики Микола Присяжнюк нагадує, що в Україні врожай зернових через посуху 2010 року впав до 39 мільйонів тонн порівняно із 46 тоннами, зібраними у 2009 році. За таких надзвичайних обставин, каже пан Присяжнюк, уряд був змушений піти на обмеження експорту.
Водночас він твердить, що до кінця маркетингового року, тобто до 1 липня, із України все одно буде експортовано до 13 мільйонів тонн зернових - приблизно стільки, на скільки розраховували світові зернотрейдери.
Нагодувати світ
У подальшому український уряд обіцяє узгоджувати подібні рішення, що стосуються регулювання ринку зерна, із учасниками ринку та представниками міжнародних організацій.
У подальшому український уряд обіцяє узгоджувати подібні рішення, що стосуються регулювання ринку зерна, із учасниками ринку та представниками міжнародних організацій.
"Сьогодні ми розуміємо, що роль аграрного сектора нашої країни є важливою не тільки для нашої економіки, але й для зовнішнього балансу продуктів харчування. Ми також розуміємо, що така можливість для нашої країни випадає раз на 100 років і ми зобов'язані цю можливість використати, забезпечивши продовольчу безпеку і стабільне постачання сільськогосподарської продукції на зовнішні ринки", - каже міністр Присяжнюк.
Водночас голова Української зернової асоціації Володимир Клименко каже, що на сьогодні зернотрейдерам вдалося експортувати лише близько 7 мільйонів тонн українського збіжжя.
Він твердить, що учасники зернового ринку від самого початку пропонували зовсім іншу схему регулювання експорту за умов скорочення врожаю: підрахувати експортний потенціал і дозволити вивезти до 80% цього потенціалу, не застосовуючи жодних обмежень.
Це дозволило б зберегти конкурентне середовище, а виробники зерна отримали б за свій товар найвищу ціну - каже пан Клименко: "На жаль, до наших пропозицій не дослухалися, і було ухвалене рішення про квотування. При цьому на першому етапі квота, на наш погляд, була мізерною, те ж саме і вдруге. Нас можна називати поганими чи хорошими, але факт залишається фактом: 10 всесвітньо відомих компаній не отримали дозволу на вивезення жодного кілограма зерна. А вони є найбільшими інвесторами. Я оптиміст, і сподіваюся, що такого не повториться, бо якщо це повториться, на інвестиціях в український аграрний сектор можна поставити хрест".
Голова Української зернової асоціації також твердить, що саме великі зернові компанії, а також міжнародні фінансові організації, й аж ніяк не держава з її боргами та дефіцитом бюджету, можуть бути серйозними інвесторами для українського сільського господарства, яке, за підрахунками експертів, потребує близько 90 мільярдів доларів інвестицій для того, аби хоча б подвоїти виробництво зернових.
Автор: Анастасія Зануда, Бі-Бі-Сі , Київ
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
Most Recent Articles
- Nov 12, 2013 ЕВОЛЮЦІЯ КАТЕГОРІЇ «КАПІТАЛ» НА РІЗНИХ ЕТАПАХ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІЧНОЇ ДУМКИ by Guest
- Aug 8, 2013 Сучасне обладнання фірми KREMLIN для фарбування деревини by Guest
- May 31, 2013 «Ектівкари». Або як досягти потрібного ефекту від реклами. by Guest
- May 21, 2013 Обираємо ОВП-метр для рибних господарств by Guest
- Feb 28, 2013 Операції з постачання програмної продукції звільняються від ПДВ by Guest
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
Донбас і Україна (з історії революційної боротьби 1917-18 рр.) (част.1
Микола Скрипник ...Одне з таких упереджень, які століттями царизм плекав у головах робітників - упередження національне, тобто погляд на...
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ГЛИБОЦЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ–ВЕРЕСЕНЬ 2
Станом на 1 жовтня п.р. агроформуваннями Глибоцького району (без врахування малих) зібрано 18,9 тис.т зернових культур, включаючи кукурудзу (в...
Інститут національної амнезії?
Автор: Олександр Палій Новий керівник Інституту національної пам'яті Валерій Солдатенко заявив, що для нього, як для "якого не якого історика...
Тенденції моди на наступний сезон від Марлени Вулфорд
Про «чорних лебедів» у фешн-індустрії, модні кольори та силуети 2013 року в унікальній лекції лондонського експерта Марлени Вулфорд, яка зібрала у...
ВІКТОР ЯНУКОВИЧ - ВЛАСНИК МАЄТКУ РОЗМІРОМ З... МОНАКО*
ВІКТОР ЯНУКОВИЧ - ВЛАСНИК МАЄТКУ РОЗМІРОМ З... МОНАКО* На прес-конференції для ЗМІ голова обласної партійної організації ВО...
Actions
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →